Կրեմլը հուսով է, որ Հայաստանում «պատշաճ կընկալեն» ձեռք բերվածը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Կրեմլը հույս ունի, որ Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ պայմանավորվածությունների էությունը «պատշաճ կերպով» կընկալվի Հայաստանում:
Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը, Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը լրագրողներին ասել է, որ Մոսկվայում չեն ցանկանում գնահատել այն ելույթները, որոնք հնչել են Հայաստանում Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ պայմանավորվածությունների ձեռքբերումից հետո:
«Մենք գիտենք, որ վարչապետ Փաշինյանը բավականաչափ ջանքեր է գործադրում այս պայմանավորվածությունների էությունն ու իմաստը բացատրելու համար: Հուսով ենք, որ այդ բացատրությունները պատշաճ կերպով կընկալվեն», - ասել է Կրեմլի ներկայացուցիչը:
Պեսկովը Լեռնային Ղարաբաղում ռազմական գործողությունների դադարեցման մասին հայտարարությունն որակել է իբրեւ «Ադրբեջանի և Հայաստանի ժողովուրդների հաղթանակ»:

Кремль надеется, что договоренности «будут должным образом восприняты в Армении» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Кремль надеется, что суть договоренностей по Нагорному Карабаху будет должным образом воспринята в Армении.
Как сообщает ТАСС, в беседе с журналистами пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков отметил, что в Москве «не хотели бы оценивать» выступления, имеющие место в Армении после достижения договоренностей по Нагорному Карабаху.
«Мы знаем, что премьер-министр Пашинян прикладывает изрядные усилия для того, чтобы объяснить суть и смысл этих договоренностей. Мы надеемся, что эти объяснения будут должным образом восприняты», - сказал представитель Кремля.
Песков назвал «победой народов Азербайджана и Армении» заявление о прекращении военных действий в Нагорном Карабахе.