ՀՀ ՊՆ. Հայկական կողմը խստորեն պահպանում է հրադադարի ռեժիմը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ հայկական կողմը խստորեն պահպանում է ժամը 08:00-ից սահմանված հումանիտար հրադադարի ռեժիմը:
ՀՀ ՊՆ-ը կարեւորում է հրադադարի ռեժիմի պահպանման հստակ պարամետրերի շուտափույթ ներդրումը եւ Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ ռազմագերիների եւ պահվող այլ անձանց, ինչպես նաեւ զոհվածների մարմինների փոխանակման գործընթացի մեկնարկը:
«Ադրբեջանական կողմի հայտարարությունները, թե, իբր, հայկական կողմը խախտել է հումանիտար հրադադարի ռեժիմը, չեն համապատասխանում իրականությանը եւ ունեն ակնհայտ սադրիչ բնույթ»,- ասված է հայտարարության մեջ:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Ministry of Defense has stated that the Armenian side strictly adheres to the humanitarian ceasefire that came into force at 08:00 today.
The Ministry of Defense has also said it attaches importance to the immediate introduction of clear parameters for maintaining the ceasefire regime and the launch of exchange of prisoners of war and other detainees, as well as the bodies of the victims through the mediation of the International Committee of the Red Cross.
“The statements of the Azerbaijani side that the Armenian side has allegedly violated the humanitarian ceasefire contradict reality and are obviously provocative,” the ministry said.