ՀՀ ՊՆ. Հայկական կողմը խստորեն պահպանում է հրադադարի ռեժիմը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ հայկական կողմը խստորեն պահպանում է ժամը 08:00-ից սահմանված հումանիտար հրադադարի ռեժիմը:
ՀՀ ՊՆ-ը կարեւորում է հրադադարի ռեժիմի պահպանման հստակ պարամետրերի շուտափույթ ներդրումը եւ Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ ռազմագերիների եւ պահվող այլ անձանց, ինչպես նաեւ զոհվածների մարմինների փոխանակման գործընթացի մեկնարկը:
«Ադրբեջանական կողմի հայտարարությունները, թե, իբր, հայկական կողմը խախտել է հումանիտար հրադադարի ռեժիմը, չեն համապատասխանում իրականությանը եւ ունեն ակնհայտ սադրիչ բնույթ»,- ասված է հայտարարության մեջ:

Армянская сторона строго соблюдает режим прекращения огня - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министерство обороны Армении заявляет, что армянская сторона строго соблюдает установленный с 08:00 часов режим гуманитарного перемирия.
Министерство обороны Армении заявило о важности незамедлительного установления четких параметров для поддержания режима прекращения огня и начала процесса обмена военнопленными и другими задержанными, а также телами погибших при посредничестве Международного Комитета Красного Креста (МККК).
«Заявления азербайджанской стороны о том, что армянская сторона якобы нарушила режим гуманитарного перемирия, не соответствуют действительности и носят очевидный провокационный характер», - говорится в заявлении.