Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Մարդու իրավունքների պաշտպան Արտակ Բեգլարյանն այսօր ասել է, որ սեպտեմբերի 27-ից ի վեր Ադրբեջանի կողմից Արցախի բնակավայրերի թիրախավորվան հետեւանքով առնվազն 37 խաղաղ բնակիչ է զոհվել, 108-ը՝ վիրավորվել:
«Դիվերսիոն գործողությունների հետեւանքով զոհերի եւ վիրավորների վերաբերյալ որոշակի նախնական տվյալներ ունենք: Հաշվի առնելով ադրբեջանական բանակի ձեռագիրը՝ ռիսկը մեծ է, որ կարող են խոշտանգման եւ սպանությունների այլ դեպքեր էլ լինել, որովհետեւ անհայտ կորած քաղաքացիական անձինք կան»,- ասել է Արտակ Բեգլայանը:
Նա նշել է, որ վերջին օրերին կանոնավոր ավիացիայով եւ հրթիռներով թիրախավորվում են Մարտակերտի, Մարտունու, Հադրութի բնակավայրերն ու քաղաքացիական օբյեկտները, կենսական նշանակության ճանապարհներ, որոշակի պարբերականությամբ նաեւ Ստեփանակերտն է հրթիռակոծվում:

В Арцахе есть пропавшие без вести мирные жители - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Защитник прав человека Арцаха Артак Бегларян сказал сегодня, что начиная с 27 сентября в результате азербайджанских обстрелов были убиты по меньшей мере 37 мирных жителей и 108 были ранены.
«У нас есть предварительные данные о количестве пострадавших и раненых в результате диверсионных операций. Учитывая почерк азербайджанской армии, есть высокий риск того, что случаев пыток и убийств может быть больше, так как есть гражданские лица, пропавшие без вести», - сказал Артак Беглаян.
Он отметил, что в последние дни населенные пункты, гражданские объекты и жизненно важные дороги Мартакерта, Мартуни, Гадрута  регулярно подвергаются артиллерийским и ракетным обстрелам. Периодически обстреливается и Степанакерт.