Հակառակորդը կորուստներ է կրել բոլոր ուղղություններով - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանն ասել է, որ օրվա ընթացքում մարտական գործողությունները շարունակվել են բոլոր ուղղություններով, այդ թվում՝ կենտրոնական:
«Հյուսիսում Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն հարձակման մի քանի փորձ է ձեռնարկել, որոնք հետ են մղվել՝ հակառակորդին պատճառելով զգալի կորուստ: Կիրառվել է ավիացիա, հիմնականում մարտավարական ինքնաթիռներ, որոնք որեւէ հաջողության չեն հասել»,- ասել է Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Կենտրոնական ուղղությամբ մի քանի դիվերսիոն խմբեր փորձել են ներթափանցել ՊԲ դիրքեր եւ առաջանալ, սակայն հրետանու դիպուկ կրակից հետո դիմել են փախուստի:
«Հարավային ուղղությամբ օջախային մարտերը շարունակվել են, ուղղությունը թեքվել է ավելի մոտ Արաքս գետի հունին: Մի քանի տեղերում մեր զինված ուժերը հակառակորդի առաջխաղացման բոլոր փորձերը կասեցրել են՝ զգալի կորուստներ պատճառելով»,- ասել է Արծրուն Հովհաննիսյանը:

Противник понес потери на всех направлениях - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Представитель минобороны Армении Арцрун Ованнисян сообщил, что в течение дня боевые действия продолжались на всех направлениях, в том числе - на центральном.
«На севере азербайджанские вооруженные силы предприняли несколько попыток атаки, которые были отражены с нанесением значительных потерь», - сказал Арцрун Ованнисян.
На центральном направлении несколько диверсионных групп попытались прорваться к позициям Армии обороны, однако бежали после артиллерийских ударов.
«Очаговые бои продолжались на южном направлении, переместившись ближе к руслу реки Аракс. В нескольких местах наши вооруженные силы пресекли все попытки наступления противника, нанеся ему значительные потери», - сказал Арцрун Ованнисян.