Հակառակորդը կորուստներ է կրել բոլոր ուղղություններով - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանն ասել է, որ օրվա ընթացքում մարտական գործողությունները շարունակվել են բոլոր ուղղություններով, այդ թվում՝ կենտրոնական:
«Հյուսիսում Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն հարձակման մի քանի փորձ է ձեռնարկել, որոնք հետ են մղվել՝ հակառակորդին պատճառելով զգալի կորուստ: Կիրառվել է ավիացիա, հիմնականում մարտավարական ինքնաթիռներ, որոնք որեւէ հաջողության չեն հասել»,- ասել է Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Կենտրոնական ուղղությամբ մի քանի դիվերսիոն խմբեր փորձել են ներթափանցել ՊԲ դիրքեր եւ առաջանալ, սակայն հրետանու դիպուկ կրակից հետո դիմել են փախուստի:
«Հարավային ուղղությամբ օջախային մարտերը շարունակվել են, ուղղությունը թեքվել է ավելի մոտ Արաքս գետի հունին: Մի քանի տեղերում մեր զինված ուժերը հակառակորդի առաջխաղացման բոլոր փորձերը կասեցրել են՝ զգալի կորուստներ պատճառելով»,- ասել է Արծրուն Հովհաննիսյանը:

Enemy suffers losses in all directions
Yerevan /Mediamax/. Representative of Armenian Defense Ministry Artsrun Hovhannisyan stated that military operations continued in all directions throughout the day, including the central one.
“Azerbaijani armed forces undertook several attempts in the north which were repelled, inflicting heavy losses on the enemy. The enemy used aviation, mainly tactical aircrafts, which failed to achieve any success,” said Artsrun Hovhannisyan.
Several sabotage groups tried to break through the positions of the Defense Army in the central direction, however they fled after precise artillery fire.
“Battles continued in the southern direction, closer to Araks riverbed. Our Armed Forces stopped all attempts of the enemy to advance in some sections, causing significant losses,” said Artsrun Hovhannisyan.