Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը տեղեկացրել է իր ֆրանսիացի պաշտոնակից Ժան Իվ Լը Դրիանին, որ Ադրբեջանը շարունակում է լայնամասշտաբ ռազմական ագրեսիան Արցախի դեմ:
Հոկտեմբերի 18-ին կայացած հեռախոսազրույցում Զոհրաբ Մնացականյանը, բարձր գնահատելով Ֆրանսիայի եւ նախագահ Մակրոնի անձնական ներդրումը զինադադարի շուրջ պայմանավորվածության ձեռքբերման գործում, արձանագրել է, որ Ադրբեջանի ռազմական-քաղաքական ղեկավարությունը հերթական անգամ հրաժարվեց իրականացնել իր իսկ կողմից ստանձնած հանձնառությունը եւ շարունակում է լայնամասշտաբ ռազմական ագրեսիան Արցախի դեմ:
Մնացականյանը վերահաստատել է Հայաստանի հանձնառությունը կրակի դադարեցման ռեժիմի ամրապնդմանը եւ հակամարտության խաղաղ կարգավորմանը:

Yerevan /Mediamax/. Foreign Minister of Armenia Zohrab Mnatsakanyan has informed his French counterpart Jean-Yves Le Drian that Azerbaijan carries on the large-scale military aggression against Artsakh.
During the phone conversation on October 18, Zohrab Mnatsakanyan has noted that Armenia highly appreciates France and personally President Macron’s contribution to the achievement of ceasefire agreement and stated that the military and political leadership of Azerbaijan once again refused to fulfill its own commitments and continued the large-scale military aggression against Artsakh.
Mnatsakanyan has reaffirmed Armenia’s commitment to strengthening the ceasefire regime and achieving a peaceful settlement of the conflict.