Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը տեղեկացրել է իր ֆրանսիացի պաշտոնակից Ժան Իվ Լը Դրիանին, որ Ադրբեջանը շարունակում է լայնամասշտաբ ռազմական ագրեսիան Արցախի դեմ:
Հոկտեմբերի 18-ին կայացած հեռախոսազրույցում Զոհրաբ Մնացականյանը, բարձր գնահատելով Ֆրանսիայի եւ նախագահ Մակրոնի անձնական ներդրումը զինադադարի շուրջ պայմանավորվածության ձեռքբերման գործում, արձանագրել է, որ Ադրբեջանի ռազմական-քաղաքական ղեկավարությունը հերթական անգամ հրաժարվեց իրականացնել իր իսկ կողմից ստանձնած հանձնառությունը եւ շարունակում է լայնամասշտաբ ռազմական ագրեսիան Արցախի դեմ:
Մնացականյանը վերահաստատել է Հայաստանի հանձնառությունը կրակի դադարեցման ռեժիմի ամրապնդմանը եւ հակամարտության խաղաղ կարգավորմանը:

Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян заявил своему французскому коллеге Жан-Иву Ле Дриану, что Азербайджан продолжает широкомасштабную военную агрессию против Арцаха.
В телефонном разговоре 18 октября Зограб Мнацаканян высоко оценил личный вклад Франции и президента Макрона в достижение соглашения о прекращении огня, отметив, что военно-политическое руководство Азербайджана в очередной раз отказалось выполнять взятые на себя обязательства и продолжает широкомасштабную военную агрессию против Арцаха.
Мнацаканян подтвердил приверженность Армении укреплению режима прекращения огня и мирному урегулированию конфликта.