Հակառակորդը հյուսիսում մեծ կորուստներ է կրել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Խախտելով հումանիտար հրադադարը, այսօր առավոտյան հյուսիսային ուղղությամբ հակառակորդը վերսկսել է հարձակողական գործողությունները:
ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը հայտնում է, որ մոտ մեկ ժամ ինտենսիվ հրետակոծությունից հետո հյուսիսային ուղղությամբ լայնածավալ հարձակում է սկսել։
«Մի քանի անգամ հարձակվող ալիքներով փորձել են գրավել մեր դիրքերը, սակայն հայ ռազմիկների քաջության ու հմտության շնորհիվ հետ են շպրտվել` կրելով մեծ կորուստներ», - հայտնել է նա:
Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում պահպանվել է հարաբերական կայուն լարվածությունը: Առանձին հատվածներում տարբեր ինտենսիվությամբ շարունակվել են հրետանային մարտերը:

Ереван /Медиамакс/. Сегодня утром противник, нарушив гуманитарное перемирие, возобновил наступательные действия на северном направлении.
Как сообщил представитель Минобороны Арцрун Ованнисян, примерно после часа интенсивного артиллерийского обстрела в северном направлении была начата широкомасштабная атака.
«Несколько раз противник предпринимал атаки, пытались занять наши позиции, но благодаря мужеству и мастерству армянских солдат был отброшен назад, понеся большие потери», - сказал он.
В течение ночи в зоне арцахско-азербайджанского конфликта сохранялась относительно стабильная напряженность. На некоторых участках продолжались артиллерийские бои разной интенсивности.