Հակառակորդը հյուսիսում մեծ կորուստներ է կրել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Խախտելով հումանիտար հրադադարը, այսօր առավոտյան հյուսիսային ուղղությամբ հակառակորդը վերսկսել է հարձակողական գործողությունները:
ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը հայտնում է, որ մոտ մեկ ժամ ինտենսիվ հրետակոծությունից հետո հյուսիսային ուղղությամբ լայնածավալ հարձակում է սկսել։
«Մի քանի անգամ հարձակվող ալիքներով փորձել են գրավել մեր դիրքերը, սակայն հայ ռազմիկների քաջության ու հմտության շնորհիվ հետ են շպրտվել` կրելով մեծ կորուստներ», - հայտնել է նա:
Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում պահպանվել է հարաբերական կայուն լարվածությունը: Առանձին հատվածներում տարբեր ինտենսիվությամբ շարունակվել են հրետանային մարտերը:

Yerevan /Mediamax/. Azerbaijan has resumed the attack in the northern sector of the frontline this morning, in violation of the humanitarian ceasefire.
Representative of Armenian Defense Ministry Artsrun Hovhannisyan has stated that Azerbaijan has launched the large-scale attack after intense, hour-long shelling.
“The adversary has tried to advance several times, aiming to take our positions. Thanks to the courage and professionalism of Armenian soldiers, Azerbaijani forces were thrown back, suffering significant losses,” he said.
The situation was relatively tense but calm overnight. In some sectors of the Artsakh-Azerbaijan frontline, artillery fights continues with varying intensity.