Փաշինյանը Մերկելին տեղեկացրել է հրադադարի խախտումների մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելի հետ այսօր կայացած հեռախոսազրույցում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տեղեկատվություն է տրամադրել հոկտեմբերի 10-ին հայտարարված մարդասիրական հրադադարից հետո տեղի ունեցող զարգացումների մասին:
«Նա մտահոգություն է հայտնել Ստեփանակերտի չդադարող ռմբակոծության եւ ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից հրադադարի մասին պայմանավորվածության խախտման կապակցությամբ:
Գերմանիայի կանցլերը խոր մտահոգություն է հայտնել իրավիճակի լարվածության կապակցությամբ:
ՀՀ վարչապետն ընդգծել է Լեռնային Ղարաբաղի կողմից ազգերի ինքնորոշման իրավունքի կիրառման կարեւորությունը», - ասվում է կառավարության մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:

Пашинян проинформировал Меркель о нарушениях перемирия - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Сегодня в телефонной беседе с канцлером Германии Ангелой Меркель премьер-министр Армении Никол Пашинян предоставил информацию о развитиях, происходящих после объявления о прекращения огня по гуманитарным соображениям 10 октября.
«Он выразил обеспокоенность в связи с непрекращающимися бомбардировками Степанакерта и нарушением договоренностей о прекращении огня со стороны вооруженных сил Азербайджана.
Канцлер Германии выразила глубокую обеспокоенность по поводу напряженной ситуации.
Премьер-министр подчеркнул важность реализации Нагорным Карабахом права на самоопределение», - говорится в сообщении пресс-службы правительства Армении.