ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանն այսօր ասել է, որ «այս պահի դրությամբ արցախա-ադրբեջանական սահմանագծին հրադադարը հիմնականում պահպանվում է, չնայած առանձին տեղերում եղած սադրանքներին, որոնց մեր կողմից պատասխան է տրվել»:
«Հրադադարի հայտարարումից ժամեր առաջ հակառակորդի գործողություններն ավելի են սաստկացել, բայց մեր զինուժը հետ է մղել այդ առաջխաղացումը: Մասնավորապես՝ մինչեւ հրադադար Ադրբեջանի զինված ուժերի հետախուզադիվերսիոն փոքր խմբեր փորձել են ներթափանցել Հադրութ քաղաք, մեր կողմից այդ խմբերը չեզոքացվել են: Ընթացել են ոչ մեծ մարտեր»,- ներկայացրել է ՊՆ ներկայացուցիչը:
Արծրուն Հովհաննիսյանի խոսքով՝ այս պահին Հադրութում գրեթե ավարտված է դիվերսիոն խմբերի ոչնչացումը։
Նա նաեւ հայտնել է, որ երեկվանից մինչեւ այսօր կեսօր հակառակորդը կորցրել է մոտ 200 զինծառայող, 3 ԱԹՍ, 4 միավոր ավտոտեխնիկա եւ այլն:

Ceasefire mainly maintained along the border
Yerevan /Mediamax/. Representative of the Armenian Defense Ministry Artsrun Hovhannisyan stated today that "at this moment the ceasefire along the Armenian-Azerbaijani border is mainly maintained, despite provocations in certain places, to which we have responded.”
“Hours before the ceasefire was declared, the enemy’s actions intensified, but our Armed Forces resisted their advance. In particular, before the ceasefire, small reconnaissance and sabotage groups of Azerbaijani armed forces tried to penetrate the city of Hadrut, but we neutralized those groups. Small battles took place,” Artsrun Hovhannisyan said, adding that the annihilation of subversive groups in Hadrut is almost over at this moment.
Artsrun Hovhannisyan also said that from yesterday to today the enemy has lost about 200 servicemen, 3 UAVs, 4 vehicles.