ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանն այսօր ասել է, որ «այս պահի դրությամբ արցախա-ադրբեջանական սահմանագծին հրադադարը հիմնականում պահպանվում է, չնայած առանձին տեղերում եղած սադրանքներին, որոնց մեր կողմից պատասխան է տրվել»:
«Հրադադարի հայտարարումից ժամեր առաջ հակառակորդի գործողություններն ավելի են սաստկացել, բայց մեր զինուժը հետ է մղել այդ առաջխաղացումը: Մասնավորապես՝ մինչեւ հրադադար Ադրբեջանի զինված ուժերի հետախուզադիվերսիոն փոքր խմբեր փորձել են ներթափանցել Հադրութ քաղաք, մեր կողմից այդ խմբերը չեզոքացվել են: Ընթացել են ոչ մեծ մարտեր»,- ներկայացրել է ՊՆ ներկայացուցիչը:
Արծրուն Հովհաննիսյանի խոսքով՝ այս պահին Հադրութում գրեթե ավարտված է դիվերսիոն խմբերի ոչնչացումը։
Նա նաեւ հայտնել է, որ երեկվանից մինչեւ այսօր կեսօր հակառակորդը կորցրել է մոտ 200 զինծառայող, 3 ԱԹՍ, 4 միավոր ավտոտեխնիկա եւ այլն:

Режим прекращения огня в основном сохраняется - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Представитель минобороны Армении Арцрун Ованнисян сказал сегодня, что «в настоящее время режим прекращения огня на арцахско-азербайджанской границе в основном сохраняется, несмотря на провокации на некоторых отрезках, на которые мы дали ответ».
«За несколько часов до начала режима прекращения огня противник ужесточил действия, однако наши вооруженные силы отразили наступление.
В частности, до прекращения огня небольшие разведывательно-диверсионные группы ВС Азербайджана пытались проникнуть в город Гадрут, но были нейтрализованы»,- сказал представитель минобороны.
По словам Арцруна Ованнисяна, на данный момент уничтожение диверсионных групп в Гадруте практически завершено. Он также сообщил, что со вчерашнего дня до полудня сегодня противник потерял около 200 военнослужащих, 3 БПЛА, 4 единицы автотехники и т.д.
Он добавил, что у него нет информации о том, как долго продлится вступивший сегодня в силу режим прекращения огня.