Երեւան: Մեդիամաքս: Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ «Հայաստանը մարտի դաշտում ջախջախիչ պարտություն է կրում, ուստի փորձում է կարծիք ձեւավորել ռազմական գործողություններում Թուրքիայի մասնակցության մասին»:
Ըստ Անատոլու գործակալության, Էրդողանը քաթարական The Peninsula թերթին տված հարցազրույցում ասել է, որ «Անկարայի դեմ հարձակումները Երեւանի հուսահատության նշան են»:
«Հայաստանը փորձում է ընդլայնել հակամարտության շրջանակը: Միջազգային հանրությունը վերջապես պետք է հասկանա իրողությունը եւ հրաժարվի երկակի ստանդարտների քաղաքականությունից: Ես կոչ եմ անում համաշխարհային հանրությանը քայլեր ձեռնարկել Հայաստանի կողմից օկուպացված Ադրբեջանի հողերն ազատագրելու համար», - ասել է Էրդողանը:

Yerevan /Mediamax/. Turkish President Recep Erdogan has said that "Armenia is suffering a devastating defeat in the battlefield and that is why Yerevan tries to form an opinion that Turkey is involved in the hostilities.”
Anadolu agency reports that Erdogan has said in the interview to Qatari newspaper The Peninsula that “the accusations against Ankara indicate that Armenia is desperate and in a tight corner.”
“Armenia is trying to expand the borders of the conflict. The international community must finally grasp the reality and abandon the policy of double standards. I call on the international community to take steps to liberate the Azerbaijani lands occupied by Armenia,” Erdogan said.