Երեւան: Մեդիամաքս: Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ «Հայաստանը մարտի դաշտում ջախջախիչ պարտություն է կրում, ուստի փորձում է կարծիք ձեւավորել ռազմական գործողություններում Թուրքիայի մասնակցության մասին»:
Ըստ Անատոլու գործակալության, Էրդողանը քաթարական The Peninsula թերթին տված հարցազրույցում ասել է, որ «Անկարայի դեմ հարձակումները Երեւանի հուսահատության նշան են»:
«Հայաստանը փորձում է ընդլայնել հակամարտության շրջանակը: Միջազգային հանրությունը վերջապես պետք է հասկանա իրողությունը եւ հրաժարվի երկակի ստանդարտների քաղաքականությունից: Ես կոչ եմ անում համաշխարհային հանրությանը քայլեր ձեռնարկել Հայաստանի կողմից օկուպացված Ադրբեջանի հողերն ազատագրելու համար», - ասել է Էրդողանը:

Эрдоган: «Армения терпит сокрушительное поражение на поле боя» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган заявил, что «Армения терпит сокрушительное поражение на поле боя и поэтому пытается сформировать мнение об участии Турции в военных действиях».
Как сообщает Анатолийское агентство, Эрдоган сказал в интервью катарской газете The Peninsula, что «нападки в адрес Анкары - показатель безысходности и тупика, в котором находится сегодня Ереван».
«Армения пытается расширить рамки конфликта. Международное сообщество должно наконец осознать реалии и отказаться от политики двойных стандартов. Призываю мировое сообщество предпринять шаги по освобождению оккупированных Арменией земель Азербайджана», - сказал Эрдоган.