Մոսկվան Բաքվին եւ Անկարային կոչ արեց հեռացնել ահաբեկիչներին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանն անհանգստացած է Սիրիայից եւ Լիբիայից ղարաբաղյան հակամարտության գոտի գրոհայիներրի փոխադրման մասին՝ ռազմական գործողություններին մասնակցելու համար տեղեկություններով:
«Խորապես մտահոգված ենք այս գործընթացներով, որոնք ոչ միայն նպաստում են լարվածության աճին տարածաշրջանում, այլեւ երկարաժամկետ անվտանգության սպառնալիքներ են ստեղծում տարածաշրջանի բոլոր երկրների համար:
Կոչ ենք անում շահագրգիռ պետությունների ղեկավարներին գործուն քայլեր ձեռնարկել օտարերկյա ահաբեկիչների եւ վարձկանների մասնակցությունը հակամարտությունում թույլ չտալու եւ տարածաշրջանից նրանց անհապաղ հեռացման համար», - ասված է Ռուսաստանի ԱԳՆ մեկնաբանության մեջ:

МИД России потребовал от Анкары и Баку вывести террористов из региона - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Россия озабочена сведениями о переброске боевиков из Сирии и Ливии в зону карабахского конфликта для участия в боевых действиях.
Об этом говорится в комментарии МИД РФ.
«Глубоко озабочены этими процессами, которые ведут не только к еще большей эскалации напряженности в зоне конфликта, но и создают долговременные угрозы для безопасности всех стран региона», - отметили в МИД России.
«Призываем руководство заинтересованных государств принять действенные меры по недопущению использования иностранных террористов и наемников в конфликте и их незамедлительному выводу из региона», - говорится в сообщении МИД.