Հանդիպել են Նիկոլ Փաշինյանն ու Բակո Սահակյանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հոկտեմբերի 15-ին հանդիպում է ունեցել Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանի հետ:
«Կարեւոր եմ համարում մեր պարբերական հանդիպումները եւ շփումները: Իհարկե, հանրությունն այդ հանդիպումներից ու շփումներից ոչ բոլորի մասին է տեղեկանում, որովհետեւ մենք գործնականում անընդհատ կապի մեջ ենք եւ անընդհատ տարբեր հարցերով քննարկումներ ենք ունենում: Այսօրվա քննարկումն էլ կարծում եմ, կարեւոր է, վերջին շրջանում տեղի ունեցած մի շարք հանդիպումների, քննարկումների արդյունքները եւ տպավորությունները Ձեզ հետ կիսելու առումով:»:
Բակո Սահակյանն էլ նշել է.
«Ես նույնպես ուրախ եմ հանդիպման համար: Ինչպես կարգն է այս հանդիպումների ժամանակ քննարկել, տեղի են ունեցել մի շարք իրադարձություններ, նշանավոր իրադարձություններ, եւ այդ ամենի մասին ես Ձեզ տեղեկություններ կհաղորդեմ»:

Никол Пашинян встретился с Бако Саакяном - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян встретился 15 октября с президентом Арцаха Бако Саакяном.
«Считаю важными наши регулярные встречи и контакты. Конечно, общество информируется не обо всех встречах и контактах, потому что мы, практически, находимся в постоянном контакте и постоянно проводим обсуждения по различным вопросам. Думаю, cегодняшнее обсуждение также важно в том плане, чтобы поделиться с Вами результатами и впечатлениями ряда недавних встреч и обсуждений»,- отметил глава правительства Армении.
Бако Саакян, в свою очередь, отметил:
«Я тоже рад встрече. За это время произошло много значимых событий, и, как принято во время таких встреч, я проинформирую Вас о них».