Բաքուն հայտարարել է հայկական անօդաչու սարքի ոչնչացման մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի ՊՆ-ն այսօր հայտարարել է, որ իր հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանումները «ղարաբաղյան հակամարտության գոտում խոցել են հայկական զինված ուժերի անօդաչու թռչող սարք (ԱԹՍ)»:
«Տակտիկական «X-55» ԱԹՍ-ը խոցվել է Ադրբեջանի հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանումների կողմից փետրվարի 21-ին Աղդամի շրջանի ուղղությամբ հետախուզական թռիչքի ժամանակ»,- ասվում է Ադրբեջանի ՊՆ հայտարարության մեջ, որը մեջբերում է «Ինտերֆաքս-Ադրբեջանը»:
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը միջադեպը անվանել է «սադրանք, որն իրականացվել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների Բաքու կատարած այցի օրը»:

Азербайджан заявил об уничтожении армянского беспилотника - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Министерство обороны Азербайджана заявило сегодня, что подразделения ПВО «сбили беспилотный летательный аппарат (БПЛА) вооруженных сил Армении в зоне карабахского фронта».
«Тактический БПЛА «Х-55» был сбит подразделениями ПВО Азербайджана 21 февраля в направлении Агдамского района во время попытки проведения разведывательных полетов»,- говорится в сообщении, которое приводит Интерфакс-Азербайджан.
В минобороны Азербайджана назвали инцидент «провокацией, которая была совершена в день визита сопредседателей Минской группы ОБСЕ в Баку».