Բաքուն հայտարարել է հայկական անօդաչու սարքի ոչնչացման մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի ՊՆ-ն այսօր հայտարարել է, որ իր հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանումները «ղարաբաղյան հակամարտության գոտում խոցել են հայկական զինված ուժերի անօդաչու թռչող սարք (ԱԹՍ)»:
«Տակտիկական «X-55» ԱԹՍ-ը խոցվել է Ադրբեջանի հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանումների կողմից փետրվարի 21-ին Աղդամի շրջանի ուղղությամբ հետախուզական թռիչքի ժամանակ»,- ասվում է Ադրբեջանի ՊՆ հայտարարության մեջ, որը մեջբերում է «Ինտերֆաքս-Ադրբեջանը»:
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը միջադեպը անվանել է «սադրանք, որն իրականացվել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների Բաքու կատարած այցի օրը»:

Azerbaijan announces elimination of Armenian UAV
Yerevan/Mediamax/. Ministry of Defense of Azerbaijan stated today that the country’s air defense units “eliminated unmanned aerial vehicle (UAV), owned by the armed forces of Armenia at the Karabakh frontline”.
“X-55 tactical UAV was shot down by Azerbaijani air defense units on February 21. It was detected in the direction of Aghdam region during the attempt to carry out reconnaissance flights,” reads the message, released by Interfax-Azerbaijan.
Azerbaijani MoD estimated the incident as “prevocational action, which took place on the day of the visit of Co-Chairs of OSCE Minsk Group in Baku”.