Փաշինյանն ու Ալիեւը կարճատեւ զրույց են ունեցել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը դեկտեմբերի 6-ին Սանկտ Պետերբուրգում զրուցել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հետ:
«Խոսել ենք գերիների փոխանակման մասին, ցավոք, համաձայնության չենք եկել, բայց քննարկումները կշարունակենք։ Գիտեք, որ իրենք առաջարկել են բոլորը բոլորի դիմաց սկզբունքը, բայց մենք այդտեղ խնդիր ունենք: Արցախի իշխանությունների հետ էլ պետք է քննարկենք»,- լրագրողների հետ զրույցում ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Զրույցը տեղի է ունեցել ԱՊՀ մասնակից պետությունների ղեկավարների ոչ ֆորմալ հանդիպման շրջանակում կայացած ճաշի ընթացքում։
Նիկոլ Փաշինյանը հայտնել է նաեւ, որ Ադրբեջանի ղեկավարի հետ զրույցում անդրադարձել են «բանակցային գործընթացի նախորդ դրվագներից մի քանիսին»։

Состоялась краткая беседа Пашиняна и Алиева - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. 6 декабря в Санкт-Петербурге и.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян провел беседу с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.
«Мы обсудили вопрос обмена пленными и, к сожалению, не пришли к согласию. Но обсуждения продолжатся. Они предложили обмен по принципу«всех на всех», но у нас здесь есть проблема. И мы должны провести обсуждения с властями Арцаха»,- сказал Никол Пашинян в беседе с журналистами.
Беседа лидеров Армении и Азербайджана состоялась в ходе обеда в рамках неформальной встречи глав стран-участниц СНГ.
Никол Пашинян сообщил также, что в беседе с главой Азербайджана обсуждались «некоторые из предыдущих эпизодов переговорного процесса».