Փաշինյանն ու Ալիեւը կարճատեւ զրույց են ունեցել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը դեկտեմբերի 6-ին Սանկտ Պետերբուրգում զրուցել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հետ:
«Խոսել ենք գերիների փոխանակման մասին, ցավոք, համաձայնության չենք եկել, բայց քննարկումները կշարունակենք։ Գիտեք, որ իրենք առաջարկել են բոլորը բոլորի դիմաց սկզբունքը, բայց մենք այդտեղ խնդիր ունենք: Արցախի իշխանությունների հետ էլ պետք է քննարկենք»,- լրագրողների հետ զրույցում ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Զրույցը տեղի է ունեցել ԱՊՀ մասնակից պետությունների ղեկավարների ոչ ֆորմալ հանդիպման շրջանակում կայացած ճաշի ընթացքում։
Նիկոլ Փաշինյանը հայտնել է նաեւ, որ Ադրբեջանի ղեկավարի հետ զրույցում անդրադարձել են «բանակցային գործընթացի նախորդ դրվագներից մի քանիսին»։

Pashinyan and Aliyev talk briefly in St. Petersburg - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Acting Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan has had a brief conversation with President of Azerbaijan Ilham Aliyev in St. Petersburg on December 6.
“We talked about exchange of prisoners. Unfortunately, we did not reach an agreement, but the negotiations will go on. As you know, Azerbaijan suggested “all in exchange for all” principle, but we have a problem with that. We must speak with the Artsakh authorities as well,” Pashinyan told the press.
The conversation took place during the dinner organized in the framework of the informal meeting between leaders of CIS states.
Pashinyan also said that he and Aliyev touched on “several previous points of the negotiation process”.