ՊԲ-ն այսուհետ կհաղորդի միայն արտառոց խախտումների մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մայիսի 25-ից Արցախի պաշտպանության նախարարության պաշտոնական կայքը տեղեկատվություն չի հրապարակում շփման գծում գրանցված հրադադարի խախտումների մասին:
Այսօր Մեդիամաքսի հետ զրույցում Արցախի Պաշտպանության բանակի մամուլի քարտուղար Սենոր Հասրաթյանն ասել է, որ մայիսի 24-ին, 25-ին եւ լույս 26-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում իրավիճակը հանգիստ է եղել:
Պատասխանելով մեր հարցին, թե ո՞րն է պատճառը, որ մայիսի 25-ին եւ 26-ին կայքում շփման գծի օպերատիվ իրավիճակի վերաբերյալ տեղեկություններ չեն հրապարակվել, Սենոր Հասրաթյանը նշել է, որ  «իրավիճակի ամփոփոխ լինելու դեպքում ամենօրյա թարմացումներ այլեւս չեն լինի»:
«Եթե լինեն արտառոց դեպքեր, տեղեկատվությունը կայքում կհրապարակվի»,-ասել է Հասրաթյանը:
Մեդիամաքսը նշում է, որ նախքան 2016-ի Ապրիլյան պատերազմը ՊԲ-ն շփման գծում տիրող օպերատիվ իրավիճակի վերաբերյալ տեղեկություն հրապարակում էր շաբաթական մեկ անգամ:  Օպերատիվ տվյալների վերաբերյալ ամենօրյա տեղեկատվություն ՊԲ-ն սկսեց հրապարկել 2016-ի ապրիլից հետո:

Yerevan/Mediamax/. From May 25 no violation of the ceasefire regime on Contact Line has been reported on Artsakh Defense Army official web page.
NKR Defense Army Spokesman Senor Hasratyan told Mediamax that the situation on NK-Azerbaijan Line of Contact was calm during the days and on the nights of May 23, 24, 25.
When asked about the reasons for the absence of information on operative situation on Contact Line throughout May 25-26, Senor Hasratyan said that “no daily updates will be released in case of similar situations.”
“If there are aberrant cases, we will release the information on the web page,” Hasratyan said.
Mediamax notes that the information on operative situation on Line of Contact was released once a week before the offensive in April of 2016. The daily reports has been released starting from April.