Ադրբեջանը հակատանկային հրթիռ է կիրառել - Mediamax.am
Այսօր՝ ժամը 15:40-ին, շփման գծի հարավարեւելյան (Մարտունի) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է SPIKE տիպի հակատանկային կառավարվող հրթիռ:
«Սա վկայում է այն մասին, որ հակառակորդ կողմը միտումնավոր սրում է իրավիճակն առաջնագծում, որը հղի է անկանխատեսելի հետեւանքներով», - հաղորդել են Արցախի Պաշտպանության բանակից:
Կառավարվող հրթիռի կիրառման արդյունքում ՊԲ-ն կորուստներ չի կրել:
Օրվա ընթացքում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից, այդ թվում՝ հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետերից եւ 60 միլիմետրանոց ականանետից, շարունակել է խախտել  հրադադարի պահպանման ռեժիմը:
«Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ պատրաստ է իրադարձությունների ցանկացած զարգացման, իսկ շփման գծում իրադրության հետագա սրման ողջ պատասխանատվությունն ընկնելու է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության վրա», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Yerevan /Mediamax/. On February 28 at 15:40 Artsakh Time Azerbaijan applied SPIKE anti-tank guided missile in the Southeastern direction of NK-Azerbaijan Line of Contact (Martuni).
“Azerbaijan deliberately escalates the situation on Line of Contact, which is fraught with unpredictable consequences,” NKR Defense Army stated.
NKR Defense Army did not register losses due to the missile use.
“NKR Ministry of Defense states that it is ready for any development of the situation, while the full responsibility for the further escalations on Line of Contact will be put on military and political leadership of Azerbaijan,” the message reads.