Ադրբեջանը հակատանկային հրթիռ է կիրառել - Mediamax.am
Այսօր՝ ժամը 15:40-ին, շփման գծի հարավարեւելյան (Մարտունի) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է SPIKE տիպի հակատանկային կառավարվող հրթիռ:
«Սա վկայում է այն մասին, որ հակառակորդ կողմը միտումնավոր սրում է իրավիճակն առաջնագծում, որը հղի է անկանխատեսելի հետեւանքներով», - հաղորդել են Արցախի Պաշտպանության բանակից:
Կառավարվող հրթիռի կիրառման արդյունքում ՊԲ-ն կորուստներ չի կրել:
Օրվա ընթացքում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից, այդ թվում՝ հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետերից եւ 60 միլիմետրանոց ականանետից, շարունակել է խախտել  հրադադարի պահպանման ռեժիմը:
«Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ պատրաստ է իրադարձությունների ցանկացած զարգացման, իսկ շփման գծում իրադրության հետագա սրման ողջ պատասխանատվությունն ընկնելու է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության վրա», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Азербайджан применил управляемую противотанковую ракету - Mediamax.am
Сегодня в 15:40 на юго-восточном участке линии соприкосновения (Мартуни) Азербайджан применил управляемую противотанковую ракету SPIKE.
«Противник целенаправленно обостряет обстановку на линии соприкосновения, что чревато непредсказуемыми последствиями», - заявили в Армии обороны НКР.
В результате применения ракеты Армия обороны НКР потерь не понесла.
В течение дня противник продолжил нарушать режим перемирия с применением стрелкового оружия, гранатометов и минометов.
«Министерство обороны НКР заявляет, что готово к любому развитию событий, а вся ответственность за дальнейшее обострение ситуации на линии соприкосновения ляжет на военно-политическое руководство Азербайджана», - говорится в сообщении.