Արցախում հակառակորդը առնվազն երկու զոհ է տվել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Փետրվարի 25-ին՝ ժամը 03:00-ի եւ 04:00-ի սահմաններում, շփման գծի հարավարեւելյան (Մարտունի) եւ արեւելյան (Ակնա) ուղղություններով հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն հետախուզական գործողության փորձեր՝ օգտագործելով ականազերծման տեխնիկա:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները երկու ուղղություններում էլ ժամանակին հավաստանշել են ադրբեջանական հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը եւ կորուստներ պատճառելով՝ հետ շպրտել: Հակառակորդը տվել է առնվազն երկու զոհ, որոնց մարմինները գտնվում են չեզոք գոտում: ՊԲ-ն կորուստներ չի ունեցել:
Բացի դիվերսիոն գործողության փորձերից, փետրվարի 24-ին եւ լույս 25-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդը, ականանետերից, հրանոթներից, նռնականետերից ու տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից ինտենսիվորեն խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 860 կրակոց:
Հատկապես ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել շփման գծի արեւելյան եւ հյուսիսային ուղղություններում: Նշված հատվածներում հակառակորդը 60, 82 ու 120 միլիմետրանոց ականանետերի եւ Դ-44 տիպի հրանոթների կիրառմամբ, ընդհանուր առմամբ, արձակել է 169 արկ:
ՊԲ տվյալների համաձայն՝ արեւելյան ուղղությամբ նկատվել է հակառակորդի կենդանի ուժի եւ զինտեխնիկայի տեղաշարժեր:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շփման գծի ողջ երկայնքով անցել են կազմակերպված պաշտպանության եւ պատրաստ են հակառակորդի ցանկացած սադրանքի տալ արժանի պատասխան:

Азербайджан потерял как минимум двоих военнослужащих - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. В ночь с 24 на 25 февраля на юго-восточном (Мартуни) и восточном (Акна) направлениях линии соприкосновения с Арцахом Азербайджан предпринял попытки разведывательно-диверсионного проникновения.
Передовые подразделения Армии обороны на обоих участках своевременно обнаружили продвижение азербайджанских отрядов спецназа и, нанеся потери, отбросили назад.
Противник потерял не менее двоих военнослужащих убитыми, их тела находятся на нейтральной территории. Армия обороны НКР потерь не понесла.
Помимо попыток диверсии, 24 февраля и в ночь на 25 февраля Азербайджан интенсивно нарушал режим прекращения огня по всему периметру линии соприкосновения с Нагорным Карабахом, произведя в направлении армянских постовых более 860 выстрелов из минометов, пушек, гранатометов и стрелкового оружия разного калибра.
Особенно интенсивные нарушения имели место на восточном и северном направлениях линии соприкосновения. На данных участках Азербайджан выпустил 169 снарядов из 60-, 82- и 120-мм минометов и пушек Д-44.
На восточном направлении было замечено передвижение живой силы и военной техники противника.
Передовые части Армии обороны перешли к организованной обороне и готовы дать достойный ответ на любую провокацию со стороны Азербайджана, говорится в сообщении минобороны НКР.