Ադրբեջանական կողմի հարձակման հետեւանքով Արցախում զինվոր է զոհվել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր` ժամը 06:30-ի սահմաններում, ադրբեջանա-ղարաբաղյան շփման գծի հյուսիսային (Թալիշ) ուղղությամբ Ադրբեջանի նախահարձակ գործողության հետեւանքով մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող Մարատ Դանիելյանը (ծնված 1984թ.):
«Չնայած ադրբեջանա-ղարաբաղյան զինված դիմակայության գոտում ապրիլի 5-ի կողմերի միջեւ ձեռքբերված կրակի դադարեցման վերաբերյալ պայմանավորվածության` Ադրբեջանը պարբերաբար շարունակում է սադրիչ գործողություններով ապակայունացնել իրավիճակը»,- նշել են ՊԲ-ում:
ԼՂՀ ՊԲ-ում հայտարարել են, որ առաջնային գծում տիրող իրավիճակի սրման ամբողջ պատասխանատվությունն ընկնում է ադրբեջանական կողմի վրա:

Ереван /Медиамакс/. Сегодня в районе 06:30 на северном направлении линии соприкосновения Азербайджана и НКР (Талиш) в результате наступательных действий противника смертельное огнестрельное ранение получил служащий Армии обороны НКР Марат Даниелян (1984 года рождения).
«Несмотря на договоренность о прекращении огня, достигнутую между сторонами 5 апреля, Азербайджан периодически продолжает провокационными действиями дестабилизировать ситуацию», - отметили в Армии обороны.
Там отметили, что вся ответственность за обострение ситуации на передовой линии лежит на азербайджанской стороне.