Ադրբեջանական կողմի հարձակման հետեւանքով Արցախում զինվոր է զոհվել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր` ժամը 06:30-ի սահմաններում, ադրբեջանա-ղարաբաղյան շփման գծի հյուսիսային (Թալիշ) ուղղությամբ Ադրբեջանի նախահարձակ գործողության հետեւանքով մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող Մարատ Դանիելյանը (ծնված 1984թ.):
«Չնայած ադրբեջանա-ղարաբաղյան զինված դիմակայության գոտում ապրիլի 5-ի կողմերի միջեւ ձեռքբերված կրակի դադարեցման վերաբերյալ պայմանավորվածության` Ադրբեջանը պարբերաբար շարունակում է սադրիչ գործողություններով ապակայունացնել իրավիճակը»,- նշել են ՊԲ-ում:
ԼՂՀ ՊԲ-ում հայտարարել են, որ առաջնային գծում տիրող իրավիճակի սրման ամբողջ պատասխանատվությունն ընկնում է ադրբեջանական կողմի վրա:

Soldier is killed in Artsakh during Azerbaijani attack - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Defense Army soldier Marat Danielyan (born in 1984) received a fatal gun wound as a result of Azerbaijani Army’s attack at around 06:30 today on the Northern direction (Talish) of NK-Azerbaijan Line of Contact.
“Despite the verbal agreement on ceasefire at NK-Azerbaijan conflict line, which the sides reached on April 5, Azerbaijan continues to destabilize the situation by provocations,” noted Defense Army.
NKR Defense Army stated that Azerbaijan bears full responsibility for escalation of the situation at the front line.