Մեկ օրում Արցախում երկու զինվոր է զոհվել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մարտի 17-ին՝ ժամը 17:30-ի սահմաններում, ԼՂՀ ՊԲ հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, զենքի օգտագործման կանոնների խախտման հետեւանքով, մահացու վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող Հովհաննես Հարությունյանը (ծնված 1997թ.):
Ինչպես հաղորդել են ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայությունից, նույն օրը՝ 14:55-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսարեւելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, ադրբեջանական կողմի արձակած կրակոցից, մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, Արտյոմ Վարդերեսյանը (ծնված 1996թ.):
Դեպքերի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:
ՊԲ-ից հայտնում են նաեւ, որ այս գիշեր ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 600 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները ճնշելու համար դիմել են թիրախային պատժիչ գործողությունների:

В Арцахе за день погибли два солдата - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. На участке одной из воинских частей Армии обороны НКР 17 марта около 17:30 в результате нарушения правил пользования оружием смертельное ранение получил военнослужащий Ованнес Арутюнян (1997 года рождения).
Как сообщает пресс-служба Армии обороны НКР, в тот же день в районе 14:55 в воинской части на северо-восточном направлении в результате выстрела с азербайджанской стороны смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий Армии обороны Артем Вардересян (1996г.р.).
Для выявления деталей инцидентов ведется следствие.
Армия обороны НКР сообщает, что минувшей ночью на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана по позициям армянских постовых было выпущено более 600 выстрелов.
Для подавления наступательных действий противника воинские части Армии обороны прибегли к целевым карательным действиям.