Երեւան: Մեդիամաքս: Եկել է պահը ամրագրելու այն սկզբունքները, որոնց հիման վրա կարող են այնուհետեւ ծավալվել Ղարաբաղյան կարգավորման բուն բանակցությունները:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունում, այդ մասին ասվցում է Ֆրանսիայի նախագահ Նիկոլա Սարկոզիի ուղերձում, որը նա հղել է այսօր ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին՝ Կազանում ՌԴ նախագահ Դմիտրի Մեդվեդեւի նախաձեռնությամբ տեղի ունենալիք Հայաստանի, Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների եռակողմ հանդիպման նախօրեին:
Նախագահ Սարկոզին նշել է, որ ի շարունակություն մայիսի վերջին նախագահ Օբամայի, նախագահ Մեդվեդեւի եւ իր կողմից Դովիլում արված հայտարարության, ցանկանում է համոզմունք հայտնել, որ պատմության ընթացքում լինում են պահեր, երբ պետության ղեկավարներն իրենց ժողովրդին պետք է ցույց տան խիզախության, իմաստնության ու խաղաղության ճանապարհը: Նիկոլա Սարկոզիի համոզմամբ՝ եկել է այդ պահը:
«Իմացեք, որ բոլոր դեպքերում ես՝ որպես բարեկամ, եւ ինձ հետ է Ֆրանսիան, որն իրեն համարում է քույրը Հայաստանի, հղում ենք Ձեզ այս վճռորոշ հանդիպման հաջողության ամենաանկեղծ մաղթանքներ: Իմ երկիրը ջանք չի խնայի սատարելու Ձեզ այդ ճանապարհին»,- Սերժ Սարգսյանին ուղղված ուղերձում ասել է Նախագահ Սարկոզին:

Yerevan, June 24. /Mediamax/. It is time to approve of the principles, on the basis of which negotiations for Karabakh conflict settlement can unfold in future.
Mediamax was informed in the press service of the Armenian President that the address of French President Nicolas Sarkozy to Armenian President Serzh Sargsian on the eve of the trilateral meeting of Armenian, Russian and Azerbaijani Presidents in Kazan, reads this.
President Sarkozy noted that as continuation of the statement, made by Presidents Obama and Medvedev and him at the end of May in Deauville, he wants to express confidence that there are moments in history, when Presidents of countries should show their peoples the path of wisdom, courage and peace. Nicolas Sarkozy is sure that this time has come.
“You should know that, as a close person to you, me and entire France, which considers itself Armenia’s sister, sends you the sincerest wishes regarding this decisive meeting. My country will not spare effort to support you on this path”, President Sarkozy said.