Թուրքիայի նպատակն է դառնալ գերտերություն, հայտարարել է Դավութօղլուն
Երեւան: Մեդիամաքս: Թուրքիայի արտգործնախարար Ահմեդ Դավութօղլուն հայտարարել է, որ Թուրքիայի նպատակն է «դառնալ համաշխարհային գերտերություն, այլ ոչ թե միայն տարածաշրջանային առաջնորդ»:
Anadolu գործակալության փոխանցմամբ, թուրք նախարարն ասել է, որ «Թուրքիան կանի ամեն ինչ այդ նպատակին հասնելու համար»:
«Առաջին հայացքից Թուրքիայի նպատակը կարող է անիրական թվալ, սակայն, եթե հաշվի առնենք Թուրքիայի ներկա դրությունը եւ ջանքերը, ինչպես նաեւ ԱԳ նախարարության աշխատանքներն այդ ուղղությամբ, ապա պարզ է դառնում, որ այդ նպատակը միանգամայն հասանելի է», - ասել է Դավութօղլուն:

Цель Турции - стать мировой державой, заявил Давутоглу
Ереван /Медиамакс/. Цель Турции состоит в том, «чтобы стать мировой державой, а не просто региональным лидером», - заявил глава МИД Турции Ахмет Давутоглу.
Как сообщает агентство Anadolu, министр сказал, что «Анкара делает все возможное для достижения этой цели».
«Цель Турции может показаться, на первый взгляд, нереальной, но, если учитывать реальное положение и усилия Турции в этом направлении, а также график работы министерства иностранных дел страны, то становится ясно, что эта цель достижима», - сказал Давутоглу.