Որոշ քայլեր վնասել են հայ-մեքսիկական հարաբերություններին, Մեխիկոյում ասել է Էդվարդ Նալբանդյանը - Mediamax.am
5858 դիտում
Որոշ քայլեր վնասել են հայ-մեքսիկական հարաբերություններին, Մեխիկոյում ասել է Էդվարդ Նալբանդյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Մեխիկոյում Մեքսիկայի Սենատի անդամների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է, որ «եղել են քայլեր, որոնք վնաս են հասցրել հայ-մեքսիկական հարաբերություններին»:
Ինչպես հաղորդում  է Մեդիամաքս-ը, Էդվարդ Նալբանդյանը պարզաբանել է, որ «վնաս հասցրած քայլեր ասելով, ես ի նկատի ունեմ Մեքսիկայի նախորդ գումարման Սենատում եւ Պատգամավորների պալատում Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ բանաձեւերը, որոնք հակասում են միջազգային հանրության դիրքորոշումներին եւ խրախուսում Ադրբեջանի ապակառուցողական կեցվածքն ու ագրեսիվ քայլերը»:
Մեխիկոյում Էդվարդ Նալբանդյանը դասախոսությամբ է հանդես եկել Մեքսիկայի արտաքին հարաբերությունների քարտուղարության Մատիաս Ռոմերոյի անվան Դիվանագիտական ուսումնասիրությունների ինստիտուտում:
Իր ելույթում Էդվարդ Նալբանդյանը նշել է, որ «կոռուպցիոն հարուստ փորձ ունենալով երկրի ներսում՝ Բաքուն փորձում է այն տեղափոխել միջպետական հարաբերությունների հարթություն»:
«Ցավոք, որոշ երկրներում որոշ քաղաքական գործիչներ ընկնում են Ադրբեջանի թակարդը, թուլություն են ցուցաբերում, չեն կարողանում դիմանալ Բաքվից եկող կոռուպցիոն գայթակղությունններին: Ներքին փորձից ելնելով` Ադրբեջանում տպավորություն է ստեղծվել, որ միջպետական հարաբերություններում էլ ամեն ինչ գնվում եւ վաճառվում է»,- ասել է ՀՀ արտաքին քաղաղաքական գերատեսչության ղեկավարը:

Некоторые шаги нанесли урон армяно-мексиканским отношениям, заявил в Мехико Эдвард Налбандян - Mediamax.am
4991 просмотров
Некоторые шаги нанесли урон армяно-мексиканским отношениям, заявил в Мехико Эдвард Налбандян
Ереван/Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян заявил на встрече с депутатами Сената Мексики, что «некоторые шаги нанесли урон армяно-мексиканским отношениям».
Как сообщает Медиамакс, Эдвард Налбандян заметил, что имеет в виду «принятие в Сенате и Палате депутатов Мексики прошлого созыва резолюции по Нагорному Карабаху, противоречащей позиции международного сообщества и содействующей деструктивной позиции и агрессивным шагам Азербайджана».
Эдвард Налбандян также выступил в Мехико с лекцией в Институте дипломатических исследований имени Матиаса Ромеро.
В своем выступлении Эдвард Налбандян отметил, что, «имея богатый коррупционный опыт внутри страны, Баку пытается переместить его в плоскость международных отношений»».
«К сожалению, в некоторых странах некоторые политические деятели попадают в ловушку Азербайджана, демонстрируют слабость, не могут противостоять коррупционному соблазну, идущему из Баку. В Азербайджане создалось впечатление, что в международных отношениях все покупается и продается»,- сказал глава внешнеполитического ведомства Армении.