Կախա Կալաձեն կդառնա Վրաստանի փոխվարչապետ
Երեւան: Մեդիամաքս: «Վրացական երազանք» դաշինքի առաջնորդ Բիձինա Իվանիշվիլին այսօր ներկայացրել է առանցքային նախարարական պաշտոնների թեկնածուներին:
Փոխվարչապետի եւ պաշտպանության նախարարի պաշտոնի համար առաջադրվել է «Մեր Վրաստանը-ազատ դեմոկրատներ» կուսակցության առաջնորդ Իրակլի Ալասանիան:
Այստեղ կարող եք կարդալ 2011 թվականի գարնանը Մեդիամաքս-ին տված Իրակլի Ալասանիայի հարցազրույցը:
Փոխվարչապետի, տարածաշրջանային զարգացման եւ ենթակառուցվածքների նախարարի պաշտոնի համար առաջադրվել է «Միլանի» նախկին ֆուտբոլիստ Կախա Կալաձեն, ով ներկայացնում է «Ժողովրդավարական Վրաստան» կուսակցությունը:
«Ժողովրդավարական Վրաստան» կուսակցության երկու այլ ներկայացուցչներ Իրակլի Ղարիբաշվիլին եւ Մայա Պանջիկիձեն առաջադրվել են համապատասխանաբար ներքին գործերի եւ արտաքին գործերի նախարարների պաշտոնների համար:
Բիձինա Իվանիշվիլին հայտարարել է, որ Հանրապետական կուսակցության առաջնորդ Դավիթ Ուսուպաշվիլին կդառնա Վրաստանի Ազգային Ժողովի նախագահը:

Ереван/Медиамакс/. Лидер коалиции «Грузинская мечта» Бидзина Иванишвили представил сегодня кандидатов на ключевые министерские посты.
На пост вице-премьера и министра обороны выдвинут лидер партии «Наша Грузия – Свободные демократы» Ираклий Аласания.
Здесь вы можете прочитать интервью, которое Ираклий Аласания дал Медиамакс весной 2011 года.
На пост вице-премьера и министра регионального развития и инфраструктур выдвинут бывший футболист «Милана» Каха Каладзе, который представляет партию «Демократическая Грузия».
Два других представителя партии «Демократическая Грузия» - Ираклий Гарибашвили и Майя Панджикидзе, выдвинуты, соответственно на посты министров внутренних и иностранных дел.
Бидзина Иванишвили заявил, что лидер Республиканской партии Давид Усупашвили станет председателем парламента Грузии.