Կախա Կալաձեն կդառնա Վրաստանի փոխվարչապետ
Երեւան: Մեդիամաքս: «Վրացական երազանք» դաշինքի առաջնորդ Բիձինա Իվանիշվիլին այսօր ներկայացրել է առանցքային նախարարական պաշտոնների թեկնածուներին:
Փոխվարչապետի եւ պաշտպանության նախարարի պաշտոնի համար առաջադրվել է «Մեր Վրաստանը-ազատ դեմոկրատներ» կուսակցության առաջնորդ Իրակլի Ալասանիան:
Այստեղ կարող եք կարդալ 2011 թվականի գարնանը Մեդիամաքս-ին տված Իրակլի Ալասանիայի հարցազրույցը:
Փոխվարչապետի, տարածաշրջանային զարգացման եւ ենթակառուցվածքների նախարարի պաշտոնի համար առաջադրվել է «Միլանի» նախկին ֆուտբոլիստ Կախա Կալաձեն, ով ներկայացնում է «Ժողովրդավարական Վրաստան» կուսակցությունը:
«Ժողովրդավարական Վրաստան» կուսակցության երկու այլ ներկայացուցչներ Իրակլի Ղարիբաշվիլին եւ Մայա Պանջիկիձեն առաջադրվել են համապատասխանաբար ներքին գործերի եւ արտաքին գործերի նախարարների պաշտոնների համար:
Բիձինա Իվանիշվիլին հայտարարել է, որ Հանրապետական կուսակցության առաջնորդ Դավիթ Ուսուպաշվիլին կդառնա Վրաստանի Ազգային Ժողովի նախագահը:

Kakha Kaladze and Irakli Alasania to be Georgian Vice Prime Ministers
Yerevan/Mediamax/. Leader of "Georgian Dream” coalition Bidzina Ivanishvili introduced the candidates for the key ministerial posts today.
Leader of “Our Georgia - Free Democrats” party Irakli Alasania is nominated for the post of the Vice Prime Minister and Minister of Defense.
Here you can read the interview Irakli Alasania gave to Mediamax in spring 2011.
Former football player of “Milan” Kakha Kaladze who represents “Democratic Georgia” party is nominated for the Vice Prime Minister and Minister of Regional Development and Infrastructures.
Two other representatives of “Democratic Georgia”, Irakli Garibashvili and Maya Panjikidze are nominated for the posts of Minister of Internal Affairs and Foreign Affairs respectively.
Bidzina Ivanishvili stated that the leader of the Republican Party David Usupashvili will become the Chairman of Georgian parliament.