Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունների խորացում չի կարող լինել, վստահ է Ստեփան Սաֆարյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: «Ժառանգություն» կուսակցության գլխավոր քարտուղար Ստեփան Սաֆարյանն այսօր ասել է, որ «Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերությունների խորացում չի կարող լինել»:
Նա կարծիք է հայտնել, որ հարաբերությունները կարող են խորանալ միայն ԵՄ-ի հետ Ասոցացման համաձայնագրի ստորագրման դեպքում` ներառյալ Խորը եւ համապարփակ ազատ առեւտրի գոտին:
Ըստ Ստեփան Սաֆարյանի, «այսօր կարող ենք խոսել միայն հարաբերությունների պահպանման մասին»: Նա ասել է, որ Հայաստանը փորձում է համոզել ԵՄ-ին ստորագրել Ասոցացման համաձայնագիրն առանց ազատ առեւտրի գոտու ստեղծման վերաբերյալ բաղկացուցիչ մասի:
«Երեք տարվա բանակցություններից հետո Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունները չեն կարող ավարտվել ինչ-որ անպտուղ փաստաթղթով», - ասել է «Ժառանգություն» ներկայացուցիչը:

Yerevan /Mediamax/. Secretary General of Heritage party Stepan Safaryan said today that "deepening of Armenia-EU relations is not possible".
He expressed the opinion that the relations may deepen only if Armenian and EU sign Association Agreement including Deep and Comprehensive Free Trade Area.
According to Stepan Safaryan, “now we can only speak about keeping the relations”. He said that Armenia tries to persuade the EU to sign the Association Agreement without the of Deep and Comprehensive Free Trade Area component.