Երեւան: Մեդիամաքս: «Ժառանգություն» կուսակցության գլխավոր քարտուղար Ստեփան Սաֆարյանն այսօր Երեւանում ասել է, որ հայ-ռուսական հարաբերություններում նկատելի է որոշակի լարվածություն:
Ստեփան Սաֆարյանը հիշեցրել է, որ դեռեւս մեկ տարի առաջ ազդարարված ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի այցը Հայաստան այդպես էլ չի կայացել: Բացի այդ, «Ժառանգության» անդամի կարծիքով, Հայաստանին ուղղված որոշակի նախազգուշացում է պարունակում նաեւ Ռուսաստանի որոշումը` Ադրբեջանին սպառազինություններ վաճառելու վերաբերյալ:
Ըստ Ստեփան Սաֆարյանի, տարածաշրջանը թեւակոխում է բավականին հետաքրքիր փուլ, մասնավորապես, սրվում է Ռուսաստանի եւ Եվրամիության մրցակցությունը:

Yerevan /Mediamax/. Secretary Genereal of “Heritage” Party Stepan Safaryan said in Yerevan today that some tension is observed in Armenian-Russian relations.
Addressing a news conference, Stepan Safaryan recalled that the visit of Russian President Vladimir Putin to Armenia, announced a year ago, did not take place. Besides, he said, Russia’s decision to sell armaments to Azerbaijan contains certain “warning” to Armenia.
According to Stepan Safaryan, the region is entering a very interesting phase, particularly the competition between Russia and EU flares up.