Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւն այսօր այցելել է Բաքվում Իրանի դեսպանատուն եւ ցավակցություն հայտնել Գերագույն առաջնորդ այաթոլա Սեյեդ Ալի Խամենեիի եւ բազմաթիվ խաղաղ բնակիչների զոհվելու կապակցությամբ:
Ադրբեջանի նախագահը գրառում է կատարել սգո մատյանում:
Ինչպես հաղորդում է Trend-ը, դեսպանի հետ զրույցում Իլհամ Ալիեւը նշել է, որ միշտ հիշելու է Իրան կատարած այցերի ընթացքում այաթոլա Սեյեդ Ալի Խամենեիի հետ ունեցած հանդիպումները:
Իրանի դեսպան Մուջթաբա Դեմիրչիլուն երախտագիտություն է հայտնել Ադրբեջանի նախագահին՝ դեսպանություն այցելելու եւ ցավակցություն հայտնելու համար:

Yerevan /Mediamax/. Azerbaijani President Ilham Aliyev visited the Iranian Embassy in Baku and expressed his condolences over the death of Supreme Leader Ayatollah Seyyed Ali Khamenei and numerous civilians.
The Azerbaijani president left a note in the book of condolences.
According to Trend, in a conversation with the Iranian ambassador, Ilham Aliyev noted that he will always remember his meetings with Ayatollah Seyyed Ali Khamenei during his visits to Iran.
Iranian Ambassador Mujtaba Demirchilu expressed his gratitude to the President of Azerbaijan for visiting the embassy and offering his condolences.