«Հայաստանը կարեւորում է ՆԱՏՕ-ի հետ փոխգործակցությունը» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու ՆԱՏՕ–ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Ռադմիլա Շեկերինսկան քննարկել են Հայաստան–ՆԱՏՕ գործընկերությանն ու համագործակցության զարգացմանը վերաբերող հարցեր։
Հանդիպմանը Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ Հայաստանը կարեւորում է միջազգային գործընկերների, այդ թվում «ՆԱՏՕ-ի հետ փոխգործակցությունը՝ ի նպաստ տարածաշրջանում անվտանգության եւ կայունության օրակարգի առաջմղման»։
«ՆԱՏՕ–ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալը բարձր է գնահատել Հայաստանի հետ գործընկերությունը եւ շնորհակալություն հայտնել վարչապետին՝ նախորդիվ ՆԱՏՕ-ում հավատարմագրված դեսպաններին ընդունելու եւ հետաքրքիր ու արդյունավետ զրույցի համար։
Անդրադարձ է կատարվել օգոստոսի 8-ին Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ ստորագրված վաշինգտոնյան հռչակագրին, ինչպես նաեւ դրան հաջորդած իրադարձություններին։ Մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային հաղորդակցության ապաշրջափակմանն ուղղված քայլերի, մասնավորապես, TRIPP եւ «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծերի շուրջ»,- ասվում է կառավարության հաղորդագրությունում:

«Армения придает большое значение сотрудничеству с НАТО» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян и заместитель генерального секретаря НАТО Радмила Шекеринска обсудили сегодня в Ереване вопросы развития партнерства и сотрудничества.
Никол Пашинян отметил, что Армения придает большое значение международным партнерам, в том числе «сотрудничеству с НАТО в целях продвижения повестки в области безопасности и стабильности в регионе».
«Заместитель генерального секретаря НАТО высоко оценила партнерство с Арменией и поблагодарила премьер-министра за прием аккредитованных при НАТО послов и за интересную и продуктивную беседу.
Была обсуждена Вашингтонская декларация, подписанная Арменией и Азербайджаном 8 августа, а также последовавшие за ней события. Состоялся обмен мнениями о шагах, направленных на разблокирование региональных коммуникаций, в частности, о проектах TRIPP и «Перекресток мира», - говорится в сообщекнии пресс-службы правительства.