«Հայաստանը կարեւորում է ՆԱՏՕ-ի հետ փոխգործակցությունը» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու ՆԱՏՕ–ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Ռադմիլա Շեկերինսկան քննարկել են Հայաստան–ՆԱՏՕ գործընկերությանն ու համագործակցության զարգացմանը վերաբերող հարցեր։
Հանդիպմանը Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ Հայաստանը կարեւորում է միջազգային գործընկերների, այդ թվում «ՆԱՏՕ-ի հետ փոխգործակցությունը՝ ի նպաստ տարածաշրջանում անվտանգության եւ կայունության օրակարգի առաջմղման»։
«ՆԱՏՕ–ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալը բարձր է գնահատել Հայաստանի հետ գործընկերությունը եւ շնորհակալություն հայտնել վարչապետին՝ նախորդիվ ՆԱՏՕ-ում հավատարմագրված դեսպաններին ընդունելու եւ հետաքրքիր ու արդյունավետ զրույցի համար։
Անդրադարձ է կատարվել օգոստոսի 8-ին Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ ստորագրված վաշինգտոնյան հռչակագրին, ինչպես նաեւ դրան հաջորդած իրադարձություններին։ Մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային հաղորդակցության ապաշրջափակմանն ուղղված քայլերի, մասնավորապես, TRIPP եւ «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծերի շուրջ»,- ասվում է կառավարության հաղորդագրությունում:

“Armenia attaches importance to partnership with NATO” - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and NATO Deputy Secretary General Radmila Sekerinska discussed issues related to the development of Armenia-NATO partnership and cooperation.
During the meeting, Nikol Pashinyan noted that “Armenia attaches importance to cooperation with international partners, including NATO, in order to promote the security and stability agenda in the region.”
“The NATO Deputy Secretary General highly appreciated the partnership with Armenia and thanked the Prime Minister for previously receiving the ambassadors accredited to NATO and for the interesting and productive conversation.
Reference was made to the Washington Declaration signed between Armenia and Azerbaijan on August 8, as well as the developments that followed. Views were exchanged on steps aimed at unblocking regional communications, in particular, the TRIPP and ‘Crossroads of Peace’ projects,” the government said in a news release.