Հայաստան կայցելի ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Ռադմիլա Շեկերինսկան դեկտեմբերի 18-ին կայցելի Հայաստան:
ՆԱՏՕ-ից հայտնում են, որ Ռադմիլա Շեկերինսկան հանդիպումներ կունենա Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի, արտաքին գործերի եւ պաշտպանության նախարարներ Արարատ Միրզոյանի եւ Սուրեն Պապիկյանի հետ:
ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ կհանդիպի նաեւ քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների եւ ՆԱՏՕ-ի անդամ երկրների դեսպանների հետ:
Ռադմիլա Շեկերինսկան ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալի պաշտոնը զբաղեցնում է 2024 թվականի դեկտեմբերից: Նախկինում նա Հյուսիսային Մակեդոնիայի վարչապետի պաշտոնակատար, փոխվարչապետ եւ պաշտպանության նախարար է եղել:

Yerevan /Mediamax/. The NATO Deputy Secretary General, Radmila Shekerinska, will travel to Armenia on 18 December.
NATO press office reports that the Deputy Secretary General will meet with the Prime Minister Nikol Pashinyan, the Speaker of the National Assembly Alen Simonyan, the Foreign Minister, Ararat Mirzoyan, and the Defence Minister, Suren Papikyan.
NATO Deputy Secretary General will also meet with civil society representatives and NATO Allied Ambassadors.
Radmila Sekerinska has held the position of NATO Deputy Secretary General since December 2024. Previously, she served as Acting Prime Minister, Deputy Prime Minister, and Minister of Defense of North Macedonia.