Հայաստան կայցելի ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Ռադմիլա Շեկերինսկան դեկտեմբերի 18-ին կայցելի Հայաստան:
ՆԱՏՕ-ից հայտնում են, որ Ռադմիլա Շեկերինսկան հանդիպումներ կունենա Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի, արտաքին գործերի եւ պաշտպանության նախարարներ Արարատ Միրզոյանի եւ Սուրեն Պապիկյանի հետ:
ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ կհանդիպի նաեւ քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների եւ ՆԱՏՕ-ի անդամ երկրների դեսպանների հետ:
Ռադմիլա Շեկերինսկան ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալի պաշտոնը զբաղեցնում է 2024 թվականի դեկտեմբերից: Նախկինում նա Հյուսիսային Մակեդոնիայի վարչապետի պաշտոնակատար, փոխվարչապետ եւ պաշտպանության նախարար է եղել:

Замгенсека НАТО посетит Армению - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Заместитель генерального секретаря НАТО Радмила Шекеринска посетит 18 декабря Армению.
Радмила Шекеринска встретится с премьер-министром Армении Николом Пашиняном, спикером парламента Аленом Симоняном, министрами иностранных дел и обороны Араратом Мирзояном и Суреном Папикяном, сообщает пресс-служба альянса.
Заместитель генерального секретаря НАТО также встретится с представителями гражданского общества и послами государств-членов НАТО.
Радмила Шекеринска занимает должность заместителя генерального секретаря НАТО с декабря 2024 года. Ранее она занимала должности исполняющего обязанности премьер-министра, вице-премьера и министра обороны Северной Македонии.