Միրզոյանը եւ Կալասը խոսել են հիբրիդային սպառնալիքներին հակազդելու մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը եւ ԵՄ արտաքին գործերի եւ անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Կայա Կալասը մտքեր են փոխանակել «ներկայիս հիբրիդային սպառնալիքների հաղթահարման մեխանիզմների շուրջ»։
Այդ մասին ասվում է ՀՀ ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ՝ hոկտեմբերի 20-ին Լյուքսեմբուրգում կայացած Միրզոյանի եւ Կալասի հանդիպման մասին:
Նշվում է, որ Արարատ Միրզոյանը Կայա Կալասի հետ քննարկել է ՀՀ-ԵՄ գործընկերության նոր օրակարգի վերջնականացմանն ու հաստատմանն առնչվող հարցեր։
«Երկուստեք ընդգծվել է տնտեսական ու տրանսպորտային փոխկապակցվածության խթանման հարցում փոխշահավետ ծրագրերի կյանքի կոչման կարեւորությունը, ինչին մեծապես կարող են նպաստել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ հաստատված խաղաղությունն ու օգոստոսին Վաշինգտոնում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Мирзоян и Каллас обсудили механизны противодействия гибридным угрозам - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян и Верховный представитель ЕС по иностранным делам и политике безопасности Кая Каллас обменялись мнениями о механизмах противодействия «современным гибридным угрозам».
Об этом говорится в сообщении МИД Армении о встрече Мирзояна и Каллас, состоявшейся в Люксембурге 20 октября.
Отмечается, что Арарат Мирзоян и Каллас обсудили вопросы, связанные с финализацией и утверждением новой повестки партнерства между Арменией и Европейским союзом.
«Стороны подчеркнули важность реализации взаимовыгодных программ, направленных на развитие экономической и транспортной взаимосвязанности, чему в значительной степени могут способствовать установленный мир между Арменией и Азербайджаном и достигнутые в августе в Вашингтоне договоренности», - говорится в сообщении.