Միրզոյանը եւ Կալասը խոսել են հիբրիդային սպառնալիքներին հակազդելու մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը եւ ԵՄ արտաքին գործերի եւ անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Կայա Կալասը մտքեր են փոխանակել «ներկայիս հիբրիդային սպառնալիքների հաղթահարման մեխանիզմների շուրջ»։
Այդ մասին ասվում է ՀՀ ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ՝ hոկտեմբերի 20-ին Լյուքսեմբուրգում կայացած Միրզոյանի եւ Կալասի հանդիպման մասին:
Նշվում է, որ Արարատ Միրզոյանը Կայա Կալասի հետ քննարկել է ՀՀ-ԵՄ գործընկերության նոր օրակարգի վերջնականացմանն ու հաստատմանն առնչվող հարցեր։
«Երկուստեք ընդգծվել է տնտեսական ու տրանսպորտային փոխկապակցվածության խթանման հարցում փոխշահավետ ծրագրերի կյանքի կոչման կարեւորությունը, ինչին մեծապես կարող են նպաստել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ հաստատված խաղաղությունն ու օգոստոսին Վաշինգտոնում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Yerevan /Mediamax/. Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan and High Representative of the European Union for Foreign Affairs and Security Policy Kaja Kallas "exchanged views on mechanisms for countering current hybrid threats.”
This is said in a news release issued by the press office of Armenia’s Foreign Ministry regarding the meeting between Mirzoyan and Kallas held in Luxembourg on October 20.
It is noted that Ararat Mirzoyan and Kaja Kallas discussed issues related to the finalization and adoption of the new Armenia-EU Partnership Agenda.
“Both sides emphasized the importance of implementing mutually beneficial projects aimed at promoting economic and transport connectivity, which can be greatly supported by the peace established between Armenia and Azerbaijan and the agreements reached in Washington, DC, in August,” the news release reads.