Փաշինյանը եւ Մակրոնը քննարկել են Հայաստան-Ֆրանսիա հարաբերությունները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը եւ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը Կոպենհագենում քննարկել են տարածաշրջանային զարգացումներն ու Վաշինգտոնի խաղաղության գագաթնաժողովում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների եւ TRIPP նախագծի իրականացմանը վերաբերող հարցեր։
ՀՀ կառավարությունից հայտնել են, որ հանդիպմանը Նիկոլ Փաշինյանը եւ Էմանուել Մակրոնը քննարկել են նաեւ Հայաստան-Ֆրանսիա բազմաոլորտ համագործակցության ընթացքն ու զարգացման հեռանկարները։
«Ֆրանսիայի նախագահը վերահաստատել է իր երկրի շարունակական աջակցությունը Հայաստանի անկախությանն ու ինքնիշխանությանը, ինչպես նաեւ ժողովրդավարական բարեփոխումների օրակարգին։ Վարչապետ Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել Ֆրանսիային Հայաստանի համար այս կարեւոր փուլում ցուցաբերած համակողմանի աջակցության համար»,- ասվում է կառավարության հաղորդագրությունում:

Пашинян и Макрон обсудили армяно-французские отношения - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян и президент Франции Эммануэль Макрон обсудили региональные события и вопросы, связанные с договорённостями, достигнутыми на Вашингтонском саммите мира, а также реализацией проекта TRIPP в Копенгагене.
Пресс-служба правительства Армении сообщила, что в ходе встречи Никол Пашинян и Эммануэль Макрон обсудили также ход и перспективы развития армяно-французского многосекторального сотрудничества.
«Президент Франции подтвердил неизменную поддержку своей страны независимости и суверенитету Армении, а также повестке демократических реформ. Премьер-министр Пашинян поблагодарил Францию за всестороннюю поддержку, оказанную Армении на этом важном этапе»,- говорится в сообщении правительства.