Պուտինը կհանդիպի Փաշինյանի հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը սեպտեմբերի 25-ին հանդիպում կունենա Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ՝ Մոսկվայում կայանալիք Գլոբալ ատոմային ֆորումի շրջանակում։
«Ֆորումից հետո Վլադիմիր Պուտինը հանդիպումներ կունենա մի շարք արտասահմանյան պատվիրակությունների ղեկավարների հետ», - ասվում է Կրեմլի մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ։
Գլոբալ ատոմային ֆորումին կմասնակցեն Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության գլխավոր տնօրեն Ռաֆայել Գրոսին, Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն, Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, Եթովպիայի վարչապետ Աբիյ Ահմեդը։
Ավելի վաղ Հայաստանի եւ Ռուսաստանի ղեկավարների հանդիպման հավանականության մասին խոսել էր Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը։
Վլադիմիր Պուտինի եւ Նիկոլ Փաշինյանի վերջին հանդիպումը կայացել էր 2025 թվականի օգոստոսի 31-ին Չինաստանում՝ Շանհայի համագործակցության կազմակերպության գագաթնաժողովի շրջանակում։

Ереван /Медиамакс/. Президент России Владимир Путин проведет 25 сентября встречу с премьер-министром Армении Николом Пашиняном после выступления на Глобальном атомном форуме.
«После форума Владимир Путин проведет встречи с рядом руководителей иностранных делегаций», - отмечается в сообщении пресс-службы Кремля.
Отмечается, что в Глобальном атомном форуме примут участие глава МАГАТЭ Рафаэль Гросси, президент Белоруссии Александр Лукашенко, премьер-министр Армении Никол Пашинян и премьер-министр Эфиопии Абий Ахмед.
Спикер Национального Собрания Армении Ален Симонян ранее говорил о предстоящей встрече руководителей Армении и России.
Последний раз Владимир Путин и Никол Пашинян встречались 31 августа 2025 года в Китае, в рамках саммита Шанхайской организации сотрудничества.