Պուտինը կհանդիպի Փաշինյանի հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը սեպտեմբերի 25-ին հանդիպում կունենա Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ՝ Մոսկվայում կայանալիք Գլոբալ ատոմային ֆորումի շրջանակում։
«Ֆորումից հետո Վլադիմիր Պուտինը հանդիպումներ կունենա մի շարք արտասահմանյան պատվիրակությունների ղեկավարների հետ», - ասվում է Կրեմլի մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ։
Գլոբալ ատոմային ֆորումին կմասնակցեն Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության գլխավոր տնօրեն Ռաֆայել Գրոսին, Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն, Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, Եթովպիայի վարչապետ Աբիյ Ահմեդը։
Ավելի վաղ Հայաստանի եւ Ռուսաստանի ղեկավարների հանդիպման հավանականության մասին խոսել էր Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը։
Վլադիմիր Պուտինի եւ Նիկոլ Փաշինյանի վերջին հանդիպումը կայացել էր 2025 թվականի օգոստոսի 31-ին Չինաստանում՝ Շանհայի համագործակցության կազմակերպության գագաթնաժողովի շրջանակում։

Yerevan /Mediamax/. Russian President Vladimir Putin will meet Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan on September 25, following his speech at the Global Nuclear Forum.
“After the forum, Vladimir Putin will hold meetings with a number of foreign delegation leaders,” the Kremlin press service said in a news release.
It is noted that IAEA Director General Rafael Grossi, Belarusian President Alexander Lukashenko, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, and Ethiopian Prime Minister Abiy Ahmed will participate in the Global Nuclear Forum.
Armenian National Assembly Speaker Alen Simonyan earlier spoke about the upcoming meeting between the leaders of Armenia and Russia.
Vladimir Putin and Nikol Pashinyan last met on August 31, 2025, in China, during the Shanghai Cooperation Organization summit.