Լավրովը եւ Ֆիդանը վերահաստատել են քայլերի համակարգման մտադրությունը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի և Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարներ Սերգեյ Լավրովը և Հաքան Ֆիդանը «կարծիքների ծավալուն փոխանակում են անցկացրել ընթացիկ միջազգային իրավիճակի վերաբերյալ»:
Ինչպես հաղորդում է Ռուսաստանի ԱԳՆ-ն՝ հուլիսի 7-ին Ռիո դե Ժանեյրոյում BRICS գագաթնաժողովի շրջանակներում կայացած հանդիպման ժամանակ նախարարները հաստատել են իրենց «արտաքին քաղաքականության գերատեսչությունների հետագա համակարգման փոխադարձ մտադրությունը՝ տարածաշրջանում լարվածության նվազեցմանը եւ առկա հակամարտությունների քաղաքական կարգավորմանը նպաստելու համար»:
Լավրովը եւ Ֆիդանը քննարկել են երկկողմ օրակարգի առանցքային հարցերը, այդ թվում՝ էներգետիկայի ոլորտում ռազմավարական նախագծերի իրականացումը:

Лавров и Фидан подтвердили настрой на дальнейшую координацию - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министры иностранных дел России и Турции Сергей Лавров и Хакан Фидан провели «обстоятельный обмен мнениями по текущей международной ситуации».
Как сообщает МИД России, на встрече 7 июля в Рио-де-Жанейро в кулуарах саммита BRICS министры подтвердили «обоюдный настрой на дальнейшую координацию внешнеполитических ведомств в целях содействия снижению напряженности в регионе и политическому урегулированию существующих конфликтов».
Лавров и Фидан обсудили ключевые вопросы двусторонней повестки, в том числе ход реализации стратегических проектов в сфере энергетики.