Լավրովը եւ Ֆիդանը վերահաստատել են քայլերի համակարգման մտադրությունը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի և Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարներ Սերգեյ Լավրովը և Հաքան Ֆիդանը «կարծիքների ծավալուն փոխանակում են անցկացրել ընթացիկ միջազգային իրավիճակի վերաբերյալ»:
Ինչպես հաղորդում է Ռուսաստանի ԱԳՆ-ն՝ հուլիսի 7-ին Ռիո դե Ժանեյրոյում BRICS գագաթնաժողովի շրջանակներում կայացած հանդիպման ժամանակ նախարարները հաստատել են իրենց «արտաքին քաղաքականության գերատեսչությունների հետագա համակարգման փոխադարձ մտադրությունը՝ տարածաշրջանում լարվածության նվազեցմանը եւ առկա հակամարտությունների քաղաքական կարգավորմանը նպաստելու համար»:
Լավրովը եւ Ֆիդանը քննարկել են երկկողմ օրակարգի առանցքային հարցերը, այդ թվում՝ էներգետիկայի ոլորտում ռազմավարական նախագծերի իրականացումը:

Lavrov and Fidan reiterate commitment to further coordination - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Foreign ministers of Russian and Turkey, Sergey Lavrov and Hakan Fidan, “exchanged views on the current international situation”.
The Russian Foreign Ministry reports that at the July 7 meeting on the sidelines of the BRICS Summit in Rio de Janeiro, the ministers reiterated their “commitment to further coordination between the two countries’ foreign ministries to ease tensions in the region and promote political settlement of existing conflicts.”
Lavrov and Fidan discussed key issues of the bilateral agenda, including the implementation of strategic energy projects.