Ալիեւը նորից խոսել է «արեւմտյան ադրբեջանցիների» իրավունքների մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւն այսօր հայտարարել է, որ «Հայաստանից արտաքսված արեւմտյան ադրբեջանցիների իրավունքների ապահովումը մեծ կարեորություն ունի»։
Ինչպես հաղորդում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները՝ այսօր ելույթ ունենալով  Ստեփանակերտում գումարված Տնտեսական համագործակցության կազմակերպության (ՏՀԿ) գագաթնաժողովում՝ Ալիեւն ասել է.
«Մենք բարձր ենք գնահատում նախորդ ամիս Ստամբուլում կայացած Իսլամական համագործակցության կազմակերպության նախարարների խորհրդում բոլոր 57 անդամ պետությունների կողմից բանաձեւի ընդունումը, որով աջակցություն է հայտնվում Հայաստանից բռնի կերպով արտաքսված ադրբեջանցիների վերադարձի իրավունքներին»։

Yerevan /Mediamax/. Azerbaijani President Ilham Aliyev said today that “ensuring the rights of Western Azerbaijanis deported from Armenia is of great importance.”
According to Azerbaijani media, speaking at the summit of the Economic Cooperation Organization (ECO) in Stepanakert today, Aliyev said:
“We highly appreciate the unanimous adoption by all 57 member states of a resolution supporting the right of return of Azerbaijanis forcibly displaced from Armenia at the session of the Council of Ministers of the Organization of Islamic Cooperation held in Istanbul.”