Ալիեւը նորից խոսել է «արեւմտյան ադրբեջանցիների» իրավունքների մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւն այսօր հայտարարել է, որ «Հայաստանից արտաքսված արեւմտյան ադրբեջանցիների իրավունքների ապահովումը մեծ կարեորություն ունի»։
Ինչպես հաղորդում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները՝ այսօր ելույթ ունենալով  Ստեփանակերտում գումարված Տնտեսական համագործակցության կազմակերպության (ՏՀԿ) գագաթնաժողովում՝ Ալիեւն ասել է.
«Մենք բարձր ենք գնահատում նախորդ ամիս Ստամբուլում կայացած Իսլամական համագործակցության կազմակերպության նախարարների խորհրդում բոլոր 57 անդամ պետությունների կողմից բանաձեւի ընդունումը, որով աջակցություն է հայտնվում Հայաստանից բռնի կերպով արտաքսված ադրբեջանցիների վերադարձի իրավունքներին»։

Алиев заявил о важности обеспечения прав «западных азербайджанцев» - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил сегодня, что «большое значение имеет обеспечение прав западных азербайджанцев, депортированных из Армении».
Как сообщают азербайджанские СМИ, выступая сегодня в Степанакерте на саммите Организации экономического сотрудничества (ОЭС), Алиев заявил
«Мы высоко ценим принятие на состоявшемся в прошлом месяце в Стамбуле Совете министров Организации исламского сотрудничества единогласным решением всех 57 государств-членов резолюции, выражающей поддержку права азербайджанцев, насильственно изгнанных из Армении, на возвращение».