Փաշինյանը եւ Էրդողանը հեռախոսազրույց են ունեցել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը եւ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հեռախոսազրույցում «քննարկել են Հայաստան–Թուրքիա հարաբերություններին եւ տարածաշրջանային զարգացումներին վերաբերող հարցեր, պայմանավորվել շարունակել երկխոսությունը»։
Կառավարությունից հայտնել են, որ վարչապետը հեռախոսազրույցում Թուրքիայի նախագահին շնորհավորել է Կուրբան Բայրամ տոնի առիթով։
«Թուրքիայի նախագահը Հայաստանի վարչապետին շնորհավորել է Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովը 2026 թվականի գարնանը Հայաստանում անցկացնելու առիթով»,- ասվում է կառավարության հաղորդագրությունում:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Turkish President Recep Tayyip Erdogan “discussed in a phone conversation issues related to Armenia-Turkey relations and regional developments, and agreed to continue the dialogue.”
The government’s press office reported that during the conversation the Armenian premier congratulated the Turkish President on Kurban Bayram (Eid al-Adha) holiday.
“The Turkish president congratulated the Armenian prime minister on the occasion of holding the European Political Community Summit in Armenia in the spring of 2026,” the government’s news release reads.