Փաշինյանը եւ Էրդողանը հեռախոսազրույց են ունեցել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը եւ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հեռախոսազրույցում «քննարկել են Հայաստան–Թուրքիա հարաբերություններին եւ տարածաշրջանային զարգացումներին վերաբերող հարցեր, պայմանավորվել շարունակել երկխոսությունը»։
Կառավարությունից հայտնել են, որ վարչապետը հեռախոսազրույցում Թուրքիայի նախագահին շնորհավորել է Կուրբան Բայրամ տոնի առիթով։
«Թուրքիայի նախագահը Հայաստանի վարչապետին շնորհավորել է Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովը 2026 թվականի գարնանը Հայաստանում անցկացնելու առիթով»,- ասվում է կառավարության հաղորդագրությունում:

Пашинян и Эрдоган провели телефонный разговор - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян и президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган в телефонном разговоре «обсудили вопросы, касающиеся армяно-турецких отношений и региональных развитий, и договорились о продолжении диалога».
Пресс-служба правительства сообщила, что премьер-министр Армении поздравил президента Турции с праздником Курбан-байрам.
«Президент Турции поздравил премьер-министра Армении с решением о проведении в Ереване саммита Европейского политического сообщества весной 2026 года», - говорится в заявлении пресс-службы правительства.