Երեւան: Մեդիամաքս: Ապրիլի 13-ից 14-ը արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի գլխավորությամբ Վիեննայում տեղի է ունեցել եվրոպական ու Հյուսիսային Ամերիկայի երկրներում եւ միջազգային կազմակերպություններում հավատարմագրված Հայաստանի դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների աշխատաժողովը:
«Մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային եւ միջազգային իրադարձությունների շուրջ: Նախարարը ներկայացրել է հարեւանների հետ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացներում վերջին զարգացումները: Քննարկվել են տարբեր ուղղություններով, այդ թվում՝ ԱՄՆ եւ ԵՄ հետ գործընկերությունների խորացման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքները», - ասվում է ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ:

Ереван /Медиамакс/. 13-14 апреля в Вене под председательством министра иностранных дел Арарата Мирзояна прошло совещание глав дипломатических миссий Армении, аккредитованных в странах Европы и Северной Америки и при международных организациях.
«Состоялся обмен мнениями по региональным и международным событиям. Министр представил последние события в процессах нормализации отношений с соседями.
Обсуждалась работа по различным направлениям, включая углубление партнерства с США и ЕС», - говорится в сообщении МИД Армении.