«Առաջ ենք շարժվում ամերիկյան նոր վարչակազմի հետ մեր շփումներում» - Mediamax.am
«Առաջ ենք շարժվում ամերիկյան նոր վարչակազմի հետ մեր շփումներում»
Լուսանկարը` ՀՀ Արտաքին գործերի մամուլի ծառայություն
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն ասել է, որ «մենք կապի մեջ ենք ԱՄՆ-ի վարչակազմի հետ՝ հասկանալու, թե ինչ է հնարավոր անել Հարավային Կովկասում կայուն խաղաղության հաստատման համար»։
Հայաստանի ԱԳՆ հաղորդագրության համաձայն, նախարարն այդ մասին ասել է բրազիլական Correio Braziliense պարբերականի հետ հարցազրույցում:
«Մի քանի ամիս առաջ մենք ԱՄՆ-ի հետ ստորագրեցինք շատ կարևոր մի փաստաթուղթ՝ Ռազմավարական գործընկերության կանոնադրությունը։ Այն բարձրացնում է ԱՄՆ-ի հետ մեր հարաբերությունների մակարդակը։ Մենք առաջ ենք շարժվում ամերիկյան նոր վարչակազմի հետ փոխգործակցությամբ։ Արդեն մի քանի հանդիպում ու շփում ենք ունեցել մեր ամերիկացի գործընկերների հետ։ Մենք տեսնում ենք հետաքրքրություն Հարավային Կովկասում խաղաղության ապահովման նկատմամբ։ Նախագահ Թրամփը և նրա թիմը խոսել են աշխարհում խաղաղության մասին։ Քանի մենք խորապես շահագրգռված են խաղաղությամբ, դա ոգեշնչող է», - ասել է Արարատ Միրզոյանը: