Փաշինյանը կրկին շփվել է ԱՄՆ փոխնախագահ Վենսի հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը փետրվարի 10-ի երեկոյան Ելիսեյան պալատում ներկա է գտնվել Ֆրանսիայի նախագահ Էմանյուել Մակրոնի անունից տրված պաշտոնական ընթրիքին` Արհեստական բանականության գործողությունների գագաթնաժողովի մասնակից երկրների և կառավարությունների ղեկավարների պատվին։
«Ընթրիքի շրջանակում վարչապետը ոչ ֆորմալ շփումներ է ունեցել գործընկերների հետ», - հայտնում են կառավարությունից:
Հրապարակված լուսանկարները վկայում են, որ Նիկոլ Փաշինյանը, մասնավորապես, շփում է ունեցել ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյմս Դէվիդ Վենսի հետ, ում հետ նախորդ շաբաթ Վաշինգտոնում «ճանաչողական» հանդիպում էր ունեցել:
Նիկոլ Փաշինյանը նաեւ շփումներ է ունեցել ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիու Գուտերիշի, Կանադայի եւ Հնդկաստանի վարչապետների հետ:

Пашинян вновь пообщался с вице-президентом США - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Вечером 10 февраля премьер-министр Армении Никол Пашинян присутствовал на официальном ужине от имени президента Франции в Елисейском дворце в честь глав государств и правительств, участвующих в Саммите по развитию искусственного интеллекта.
«Во время ужина премьер-министр общался с коллегами в неформальном формате», - сообщает пресс-служба правительства.
Опубликованные фотографии свидетельствуют, что Никол Пашинян, в частности, общался с вице-президентом США Джеймсом Дэвидом Вэнсом, с которым у него на прошлой неделе в Вашингтоне состоялась «ознакомительная встреча».
Никол Пашинян также имел контакты с генеральным секретарем ООН Антониу Гутерришем, премьер-министрами Канады и Индии.