Փաշինյանը կրկին շփվել է ԱՄՆ փոխնախագահ Վենսի հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը փետրվարի 10-ի երեկոյան Ելիսեյան պալատում ներկա է գտնվել Ֆրանսիայի նախագահ Էմանյուել Մակրոնի անունից տրված պաշտոնական ընթրիքին` Արհեստական բանականության գործողությունների գագաթնաժողովի մասնակից երկրների և կառավարությունների ղեկավարների պատվին։
«Ընթրիքի շրջանակում վարչապետը ոչ ֆորմալ շփումներ է ունեցել գործընկերների հետ», - հայտնում են կառավարությունից:
Հրապարակված լուսանկարները վկայում են, որ Նիկոլ Փաշինյանը, մասնավորապես, շփում է ունեցել ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյմս Դէվիդ Վենսի հետ, ում հետ նախորդ շաբաթ Վաշինգտոնում «ճանաչողական» հանդիպում էր ունեցել:
Նիկոլ Փաշինյանը նաեւ շփումներ է ունեցել ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիու Գուտերիշի, Կանադայի եւ Հնդկաստանի վարչապետների հետ:

Yerevan /Mediamax/. On the evening of February 10, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan attended an official dinner hosted by French President Emmanuel Macron at the Elysee Palace in honor of the heads of state and government participating in the Artificial Intelligence Action Summit.
“During the dinner, the Prime Minister had informal contacts with colleagues,” the government’s press office reported.
The published photos indicate that Nikol Pashinyan, in particular, contacted with U.S. Vice President James David Vance, with who he had a “familiarizing” meeting in Washington D.C. last week.
Nikol Pashinyan also had contacts with UN Secretary-General António Guterres, the prime ministers of Canada and India.