Փաշինյանը եւ ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարը քննարկել են փոխգործակցության զարգացումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Մարկ Ռուտտեն Դավոսի Համաշխարհային տնտեսական ֆորումի շրջանակում քննարկել են Հայաստան-ՆԱՏՕ փոխգործակցության զարգացման հնարավորությունները՝ «կարեւորելով երկկողմ օրակարգի արդյունավետ իրականացումը»:
Կառավարությունից հայտնում են, որ զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային եւ միջազգային նշանակության հարցերի շուրջ։
«ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարը կարեւորել է տարածաշրջանում խաղաղության եւ կայունության ապահովումը՝ ընդգծելով ՆԱՏՕ-ի աջակցությունը Հայաստանի ինքնիշխանությանը, տարածքային ամբողջականությանը եւ խաղաղության հաստատմանն ուղղված ջանքերին»,- ասվում է կառավարության հաղորդագրության մեջ:

Пашинян и генсек НАТО обсудили развитие сотрудничества - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян и генеральный секретарь НАТО Марк Рютте обсудили возможности развития сотрудничества Армения-НАТО в рамках Всемирного экономического форума в Давосе, «подчеркнув необходимость эффективной реализации двусторонней повестки».
Пресс-служба правительства сообщает, что собеседники обменялись мнениями по вопросам регионального и международного значения.
«Генеральный секретарь НАТО подчеркнул важность обеспечения мира и стабильности в регионе, особо отметив поддержку НАТО суверенитета, территориальной целостности Армении и усилий, направленных на установление мира», - говорится в заявлении правительства.