Փաշինյանը եւ ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարը քննարկել են փոխգործակցության զարգացումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Մարկ Ռուտտեն Դավոսի Համաշխարհային տնտեսական ֆորումի շրջանակում քննարկել են Հայաստան-ՆԱՏՕ փոխգործակցության զարգացման հնարավորությունները՝ «կարեւորելով երկկողմ օրակարգի արդյունավետ իրականացումը»:
Կառավարությունից հայտնում են, որ զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային եւ միջազգային նշանակության հարցերի շուրջ։
«ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարը կարեւորել է տարածաշրջանում խաղաղության եւ կայունության ապահովումը՝ ընդգծելով ՆԱՏՕ-ի աջակցությունը Հայաստանի ինքնիշխանությանը, տարածքային ամբողջականությանը եւ խաղաղության հաստատմանն ուղղված ջանքերին»,- ասվում է կառավարության հաղորդագրության մեջ:

Pashinyan and NATO Secretary General discuss development of cooperation - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and NATO Secretary General Mark Rutte discussed the opportunities for developing Armenia-NATO cooperation during the meeting within the framework of the World Economic Forum in Davos, “emphasizing the effective implementation of the bilateral agenda.”
The Government’s press office reports that interlocutors exchanged views on issues of regional and international importance.
“The NATO Secretary General emphasized the importance of ensuring peace and stability in the region, emphasizing NATO’s support for Armenia’s sovereignty, territorial integrity, and efforts to establish peace,” the news release reads.