Երեւան: Մեդիամաքս: Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն այսօր շնորհակալություն է հայտնել նախագահ Իլհամ Ալիեւին՝ խորհրդարանական ընտրություններում իր կուսակցության հաղթանակի կապակցությամբ շնորհավորելու համար։
Ինչպես հաղորդում է «Ազերթաջ» գործակալությունը, Կոբախիձեն ընդգծել է, որ իր կուսակցության հաղթանակը կարեւոր է տարածաշրջանում կայունության եւ անվտանգության ապահովման, ինչպես նաեւ երկու երկրների հարաբերությունների տեսանկյունից։
«Դուք առանձնահատուկ առաջնորդ եք տարածաշրջանում եւ օրինակ մեզ համար։ Դուք ղեկավարում եք ձեր երկիրը՝ պաշտպանելով ձեր պետության շահերը»,- ասել է Վրաստանի վարչապետը։

Кобахиде назвал Алиева «особенным лидером» и «примером для нас» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе поблагодарил сегодня президента Ильхама Алиева за поздравления с победой его партии на парламентских выборах.
Как сообщает агентство Азертадж, Кобахидзе подчеркнул, что победа его партии важна с точки зрения обеспечения стабильности и безопасности в регионе, а также отношений между двумя странами.
«Вы - особенный лидер в регионе и пример для нас. Вы руководите своей страной, отстаивая интересы своего государства», - сказал премьер-министр Грузии.