«Ալիեւի եւ Փաշինյանի հանդիպումը Կազանում դրական ազդակներ է հաղորդել» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիեւն ասել է, որ Կազանում BRICS-ի գագաթնաժողովում Իլհամ Ալիեւի եւ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը «դրական ազդակներ է հաղորդել բանակցություններին»։
«Կազանում Ադրբեջանի նախագահի եւ Հայաստանի վարչապետի միջեւ շատ արդյունավետ հանդիպում է կայացել։ Եվ մենք մտադիր ենք այդ ազդակների հիման վրա շարունակել բանակցությունները», - ասել է Հաջիեւը ՏԱՍՍ-ին։
Նա նաեւ նշել է, որ դեկտեմբերին կողմերի միջեւ նոր բանակցային գործընթաց է սկսվելու, սակայն փորձագիտական մակարդակով քննարկումները շարունակվում են։

Yerevan /Mediamax/. Hikmet Hajiyev, assistant to Azerbaijani president, said that the meeting between Ilham Aliyev and Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan at BRICS summit in Kazan laid "positive impulses for continuing negotiations.”
“Azerbaijani president and the Armenian prime minister had a very fruitful meeting in Kazan. And we intend to continue negotiations based on these impulses,” Hajiyev told TASS.
He also noted that a new negotiation process between the parties will launch in December, and that the discussions at the expert level are still ongoing.