«Ալիեւի եւ Փաշինյանի հանդիպումը Կազանում դրական ազդակներ է հաղորդել» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիեւն ասել է, որ Կազանում BRICS-ի գագաթնաժողովում Իլհամ Ալիեւի եւ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը «դրական ազդակներ է հաղորդել բանակցություններին»։
«Կազանում Ադրբեջանի նախագահի եւ Հայաստանի վարչապետի միջեւ շատ արդյունավետ հանդիպում է կայացել։ Եվ մենք մտադիր ենք այդ ազդակների հիման վրա շարունակել բանակցությունները», - ասել է Հաջիեւը ՏԱՍՍ-ին։
Նա նաեւ նշել է, որ դեկտեմբերին կողմերի միջեւ նոր բանակցային գործընթաց է սկսվելու, սակայն փորձագիտական մակարդակով քննարկումները շարունակվում են։

«Встреча Алиева и Пашиняна в Казани заложила позитивные импульсы» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Помощник президента Азербайджана Хикмет Гаджиев заявил, что встреча Ильхама Алиева и премьер-министра Армении Никола Пашиняна на саммите БРИКС в Казани заложила «позитивные импульсы для продолжения переговоров».
«В Казани была очень плодотворная встреча между президентом Азербайджана и премьер-министром Армении. И мы намерены на основе этих импульсов продолжить переговоры», - сказал Гаджиев ТАСС.
Он также отметил, что новый переговорный процесс между сторонами начнется в декабре, но обсуждения на урове экспертов продолжаются.