Երեւան: Մեդիամաքս: Բաքվում հաջորդ շաբաթ կայանալիք ՄԱԿ-ի կլիմայական COP29 համաժողովին Ռուսաստանը կներկայացնի Միխայիլ Միշուստինը։
Այդ մասին հայտնել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը՝ պատասխանելով «Վալդայ» ֆորումի լիագումար նիստը վարողի հարցին, թե արդյո՞ք COP29-ին մասնակցելու հրավեր ստացել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւից։
«Ես այնտեղ [Բաքվում] ոչ վաղ անցյալում էի, եւ մենք պայմանավորվեցինք նախագահ Ալիեւի հետ, որ Ռուսաստանը ներկայացված կլինի բարձր մակարդակով: Այդ միջոցառմանը կմասնակցի Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության ղեկավար Միխայիլ Միշուստինը»,- ասել է Պուտինը։

Ереван /Медиамакс/. Россию на климатической конференции ООН COP29 в Баку представит Михаил Мишустин.
Об этом сообщил президент России Владимир Путин, отвечая на вопрос ведущего пленарной сессии «Валдайского форума» о том, получил он приглашение на COP29 от президента Азербайджана Ильхама Алиева.
«Я был там [в Баку] не так давно, и мы с договорились c президентом Алиевым, что Россия будет представлена на высоком уровне. Участие в этом мероприятии примет председатель правительства Российской Федерации Михаил Мишустин», - заявил Путин.