Երեւան: Մեդիամաքս: Բաքվում հաջորդ շաբաթ կայանալիք ՄԱԿ-ի կլիմայական COP29 համաժողովին Ռուսաստանը կներկայացնի Միխայիլ Միշուստինը։
Այդ մասին հայտնել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը՝ պատասխանելով «Վալդայ» ֆորումի լիագումար նիստը վարողի հարցին, թե արդյո՞ք COP29-ին մասնակցելու հրավեր ստացել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւից։
«Ես այնտեղ [Բաքվում] ոչ վաղ անցյալում էի, եւ մենք պայմանավորվեցինք նախագահ Ալիեւի հետ, որ Ռուսաստանը ներկայացված կլինի բարձր մակարդակով: Այդ միջոցառմանը կմասնակցի Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության ղեկավար Միխայիլ Միշուստինը»,- ասել է Պուտինը։

Mikhail Mishustin to represent Russia at COP29 conference in Baku - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Russia will be represented by Mikhail Mishustin at the UN COP29 climate conference in Baku.
Russian President Vladimir Putin stated about this in response to a question from the host of the plenary session of Valdai Discussion Club on whether he had received an invitation to COP29 from Azerbaijani President Ilham Aliyev.
“I was there [in Baku] not so long ago, and we agreed with President Aliyev that Russia will be represented at a high level. Head of the Russian government Mikhail Mishustin will take part in this event,” Putin said.