Փաշինյանը ծննդյան առթիվ շնորհավորել է Պուտինին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին ծննդյան օրվա առիթով:
Ուղերձում, մասնավարապես, ասվում է.
«Կարծում ենք, որ այս փուլում առանձնահատուկ շեշտվում է Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ փոխշահավետ համագործակցության ամրապնդմանն ուղղված հետեւողական գործունեության անհրաժեշտությունը՝ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում։
Ակնկալում եմ Երեւանի եւ Մոսկվայի միջեւ փոխշահավետ փոխգործակցության համատեղ ակտիվացում, ինչպես նաեւ փոխըմբռնման, վստահության եւ մեր պետությունների շահերը հաշվի առնելու վրա հիմնված բազմաշերտ երկխոսության զարգացում»:

Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту России Владимиру Путину по случаю дня его рождения.
«Считаем, что на данном этапе особо подчеркивается необходимость последовательной деятельности, направленной на укрепление взаимовыгодного сотрудничества между Арменией и Россией во всех сферах, представляющих взаимный интерес.
Ожидаем совместной активизации взаимовыгодного сотрудничества между Ереваном и Москвой, а также развития многоуровневого диалога, основанного на взаимопонимании, доверии и учете интересов наших государств».