Փաշինյանը ծննդյան առթիվ շնորհավորել է Պուտինին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին ծննդյան օրվա առիթով:
Ուղերձում, մասնավարապես, ասվում է.
«Կարծում ենք, որ այս փուլում առանձնահատուկ շեշտվում է Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ փոխշահավետ համագործակցության ամրապնդմանն ուղղված հետեւողական գործունեության անհրաժեշտությունը՝ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում։
Ակնկալում եմ Երեւանի եւ Մոսկվայի միջեւ փոխշահավետ փոխգործակցության համատեղ ակտիվացում, ինչպես նաեւ փոխըմբռնման, վստահության եւ մեր պետությունների շահերը հաշվի առնելու վրա հիմնված բազմաշերտ երկխոսության զարգացում»:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to Russian President Vladimir Putin on the occasion of his birthday.
The message, in particular, reads:
“We believe that at this stage, the need for consistent activities aimed at strengthening mutually beneficial cooperation between Armenia and Russia in all areas of mutual interest is of particular importance.
I expect the joint activation of mutually beneficial interaction between Yerevan and Moscow, as well as the development of a multi-layered dialogue based on mutual understanding, trust and consideration of the interests of our states.”