Պուտինը մտադիր է պատմել Փաշինյանին Բաքվում բանակցությունների արդյունքների մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինն այսօր ասել է, որ իր երկիրն «ուրախ կլինի, եթե կարողանա ինչ-որ բան անել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության պայմանագրի ստորագրման համար»:
«Եթե մենք կարողանայինք ինչ-որ բան անել, որպեսզի հասնենք Ադրբեջանի եւ Հայաստանի հետ խաղաղության համաձայնագրի ստորագրման, գործը հասցնենք սահմանի սահմանագծման եւ սահմանազատման, ապաշրջափակենք նյութատեխնիկական ապահովման եւ համապատասխան ոլորտները, շատ ուրախ կլինեինք»,- Բաքվում Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հետ հանդիպմանն ասել է ՌԴ նախագահը:
Վլադիմիր Պուտինն ասել է, որ տեղյակ է՝ «Ադրբեջանը կենտրոնացած է բոլոր ընթացակարգերն ավարտին հասցնելու եւ ամբողջական կարգավորման վրա»:
Նա նշել է նաեւ, որ նախատեսում է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին պատմել Բաքվում բանակցությունների արդյունքների մասին։

Ереван /Медиамакс/. Россия будет рада, если сможет что-то сделать для подписания мирного соглашения и демаркации границы между Азербайджаном и Арменией, заявил президент РФ Владимир Путин в начале переговоров с лидером Азербайджана Ильхамом Алиевым.
«Если мы что-то можем сделать для того, чтобы выйти на подписание мирного соглашения с Азербайджаном и Арменией, довести дело до делимитации и демаркации границы, разблокировать соответствующие направления логистики и в экономике, мы были бы очень этому рады", - подчеркнул глава российского государства.
Он отметил, что знает о нацеленности Азербайджана на завершение всех процедур и стремлении к полному урегулированию.
Путин заявил, что после визита в Азербайджан расскажет премьер-министру Армении Николу Пашиняну о результатах переговоров с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.