Երեւան: Մեդիամաքս: Հունիսի 17-ից 19-ը Հայաստան կայցելի ԱՄՆ պետքարտուղարի կառավարման եւ ռեսուրսների հարցերով տեղակալ Ռիչարդ Վերման։
Նա կմասնակցի ժողովրդավարության հարցերով տեղական կառավարման մարմինների հայ-ամերիկյան ֆորումին եւ կհանդիպի ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եւ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ։
«Այս այցը արտացոլում է հայ ժողովրդի հետ երկկողմ կապերի ամրապնդումը շարունակելու մեր մտադրությունը», - նշել են Պետդեպարտամենտում։
Վերման կգլխավորի դաշնային եւ տեղական պաշտոնյաների պատվիրակությունը, որոնք ներկայացնում են Կալիֆոռնիան, Կանզասը, Միչիգանը, Մոնտանան եւ Փենսիլվանիան:
Նրան կուղեկցեն քաղաքային եւ պետական դիվանագիտության հատուկ ներկայացուցիչ Նինա Խաչիկյանը եւ Առեւտրի եւ բիզնեսի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Սառա Մորգենթաուն:

Заместитель госсекретаря посетит Армению на следующей неделе - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Заместитель госсекретаря США по вопросам управления и ресурсов Ричард Верма 17-19 июня посетит Армению.
Он примет участие в армяно-американском форуме местных органов по вопросам демократии и встретится с премьер-министром Николом Пашиняном и министром иностранных дел Араратом Мирзояном.
«Этот визит отражает наше намерение продолжить укрепление двусторонних связей с армянским народом», - отметили в Госдепартаменте.
Верма возглавит делегацию федеральных и местных чиновников, представляющих Калифорнию, Канзас, Мичиган, Монтану и Пенсильванию.
Его будут сопровождать специальный представитель по городской и государственной дипломатии Нина Хачигян, возглавляющая новую команду субнациональной дипломатии в Госдепартаменте, и специальный представитель по коммерческим и деловым вопросам Сара Моргентау.