Երեւան: Մեդիամաքս: Հունիսի 17-ից 19-ը Հայաստան կայցելի ԱՄՆ պետքարտուղարի կառավարման եւ ռեսուրսների հարցերով տեղակալ Ռիչարդ Վերման։
Նա կմասնակցի ժողովրդավարության հարցերով տեղական կառավարման մարմինների հայ-ամերիկյան ֆորումին եւ կհանդիպի ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եւ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ։
«Այս այցը արտացոլում է հայ ժողովրդի հետ երկկողմ կապերի ամրապնդումը շարունակելու մեր մտադրությունը», - նշել են Պետդեպարտամենտում։
Վերման կգլխավորի դաշնային եւ տեղական պաշտոնյաների պատվիրակությունը, որոնք ներկայացնում են Կալիֆոռնիան, Կանզասը, Միչիգանը, Մոնտանան եւ Փենսիլվանիան:
Նրան կուղեկցեն քաղաքային եւ պետական դիվանագիտության հատուկ ներկայացուցիչ Նինա Խաչիկյանը եւ Առեւտրի եւ բիզնեսի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Սառա Մորգենթաուն:

U.S. Deputy Secretary of State will visit Armenia next week - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. U.S. Deputy Secretary of State for Management and Resources Richard R. Verma will travel to Armenia from June 17-19.
He will participate in the U.S.-Armenia Local Government Forum on Democracy and will meet with Prime Minister Nikol Pashinyan and Foreign Minister Ararat Mirzoyan.
“This visit reflects our intention to further strengthen bilateral ties with the Armenian people”, Department of State said.
Deputy Secretary Verma will lead a delegation of state and local officials representing California, Kansas, Michigan, Montana, and Pennsylvania.
He will be accompanied by Special Representative for City and State Diplomacy Nina Hachigian, who leads the new subnational diplomacy team at the State Department, and Special Representative for Commercial and Business Affairs Sarah Morgenthau.