Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն եւ Կովկասում եւ Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի Գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Խավիեր Կոլոմինան քննարկել են Հայաստան-ՆԱՏՕ համագործակցության, ինչպես նաեւ տարածաշրջանային եւ միջազգային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:
Կառավարությունից հայտնել են, որ հանդիպմանը Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է Հարավային Կովկասում անվտանգային իրավիճակին, Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումներին ու խաղաղության գործընթացին։
«Զրուցակիցները մտահոգություն են հայտնել Ադրբեջանի նախագահի վերջին հայտարարությունների կապակցությամբ, որոնք հակասում են բանակցությունների ողջ տրամաբանությանը եւ նպաստում տարածաշրջանում լարվածությանը:
Այս համատեքստում վարչապետը կարեւորել է միջազգային հանրության հասցեական արձագանքն ու գործողությունների անհրաժեշտությունը՝ ուղղված Հարավային Կովկասում կայունությանն ու խաղաղությանը»,- ասված է կառավարության հաղորդագրության մեջ:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and NATO Secretary General’s Special Representative for the Caucasus and Central Asia Javier Colomina discussed Armenia-NATO cooperation, as well as issues on regional and international security.
Government’s press office reports that during the meeting Nikol Pashinyan touched upon the security situation in the South Caucasus, the recent developments in the Armenia-Azerbaijan normalization process.
“The interlocutors expressed concern regarding the recent statements of the President of Azerbaijan, which contradict the entire logic of the negotiations and result in the tension in the region.
In this context, the prime minister highlighted the need for appropriate response and actions of the international community aimed at stability and peace in the South Caucasus,” the government’s news release says.