ՍՏՀԿ-ում Հայաստանի նոր մշտական ներկայացուցիչ է նշանակվել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը ՀՀ նախագահը հրամանագիր է ստորագրել Նաիրի Պետրոսյանին Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպությունում (ՍՏՀԿ) Հայաստանի մշտական ներկայացուցիչ (նստավայրը՝ Ստամբուլ) նշանակելու մասին:
Նաիրի Պետրոսյանը վերջին մեկ տարվա ընթացքում ՀՀ ԱԳՆ քարտուղարության խորհրդականն էր: Մինչ այն նա զբաղեցնում էր Ժնեւի ՄԱԿ-ի գրասենյակում ՀՀ մշտական ներկայացուցչի տեղակալի պաշտոնը:
Նաիրի Պետրոսյանը Հայաստանի ԱԳՆ համակարգում աշխատում է 1998 թվականից:
Սևծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպությունում ՀՀ նախկին մշտական ներկայացուցիչ Սահակ Սարգսյանը 2023թ. դեկտեմբերին նշանակվել է ՀՀ դեսպան Եթովպիայում:

Yerevan /Mediamax/. Upon the recommendation of the Prime Minister, President of Armenia signed a decree appointing Nairi Petrosyan as the permanent representative of Armenia in the Black Sea Economic Cooperation Organization (BSEC), residing in Istanbul.
Nairi Petrosyan served as the adviser at the Foreign Ministry Secretariat during the last year. Prior to this, he held the position of deputy permanent representative of Armenia at the UN office in Geneva.
Nairi Petrosyan has been working in Armenia’s Ministry of Foreign Affairs since 1998.
Sahak Sargsyan, former permanent representative of Armenia in BSEC, has been appointed Armenia’s ambassador to Ethiopia in December 2023.