ՍՏՀԿ-ում Հայաստանի նոր մշտական ներկայացուցիչ է նշանակվել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը ՀՀ նախագահը հրամանագիր է ստորագրել Նաիրի Պետրոսյանին Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպությունում (ՍՏՀԿ) Հայաստանի մշտական ներկայացուցիչ (նստավայրը՝ Ստամբուլ) նշանակելու մասին:
Նաիրի Պետրոսյանը վերջին մեկ տարվա ընթացքում ՀՀ ԱԳՆ քարտուղարության խորհրդականն էր: Մինչ այն նա զբաղեցնում էր Ժնեւի ՄԱԿ-ի գրասենյակում ՀՀ մշտական ներկայացուցչի տեղակալի պաշտոնը:
Նաիրի Պետրոսյանը Հայաստանի ԱԳՆ համակարգում աշխատում է 1998 թվականից:
Սևծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպությունում ՀՀ նախկին մշտական ներկայացուցիչ Սահակ Սարգսյանը 2023թ. դեկտեմբերին նշանակվել է ՀՀ դեսպան Եթովպիայում:

Назначен новый постоянный представитель Армении в ОЧЭС
Ереван /Медиамакс/. По рекомендации премьер-министра президент Армении подписал указ о назначении Наири Петросяна постоянным представителем Армении в Организации Черноморского экономического сотрудничества (резиденция - Стамбул).
Последний год Наири Петросян был советником секретариата МИД Армении. До этого он занимал должность заместителя постоянного представителя Армении в офисе ООН в Женеве.
Наири Петросян работает в МИД Армении с 1998 года.
Занимавший должность постоянного представителя Армении в ОЧЭС Саак Саргсян был назначен послом Армении в Эфиопии в декабре 2023 года.