Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ԱՄՆ Պաշտպանության դեպարտամենտում հանդիպել է Պաշտպանության քարտուղարի փոխտեղակալ Լաուրա Կուպերին:
ԱԽ գրասենյակից հայտնել են, որ հանդիպմանը նրանք քննարկել են երկկողմ պաշտպանական համագործակցությանը վերաբերող հարցեր եւ ընդգծել տարածաշրջանի կայունության ապահովման անհրաժեշտությունը:
«Հանդիպմանը Արմեն Գրիգորյանն ու Լաուրա Կուպերին մտքեր են փոխանակել երկկողմ համատեղ ծրագրերի իրականացման շուրջ, ընդգծվել է խաղաղապահ գործունեության շրջանակում համագործակցությունը եւ փոխգործակցման խորացումը երկու երկրների զինված ուժերի միջեւ:
Կողմերը երկուստեք կարեւորել են ՀՀ Զինված ուժերի ժողովրդավարական կառավարման եւ հաշվետվողականության բարձրացմանն ուղղված աշխատանքները»,- ասված է Անվտանգության խորհրդի գրասենյակի հաղորդագրության մեջ:

Ереван /Медиамакс/. Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился в Вашингтоне с заместителем министра обороны США Лорой Купер.
В аппарате Совбеза Армении сообщили, что на встрече обсуждались вопросы двустороннего оборонного сотрудничества, была подчеркнута необходимость обеспечения стабильности в регионе.
«Армен Григорян и Лора Купер обменялись идеями о реализации двусторонних совместных программ, рассматривались вопросы сотрудничества в рамках миротворческой деятельности и углубления взаимодействия между вооруженными силами двух стран»,- говорится в сообщении.