Բորելին ներկայացվել է «Խաղաղության խաչմերուկ» ծրագիրը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը ԵՄ արտաքին գործերի ու անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելի հետ հանդիպմանը ներկայացրել է «Խաղաղության խաչմերուկ» ծրագիրը:
Նոյեմբերի 29-ին Սկոպյեում կայացած հանդիպմանը քննարկվել են նաեւ Հարավային Կովկասում անվտանգության հարցերը։
«Արարատ Միրզոյանն ընդգծել է ՀՀ տարածքային ամբողջականության եւ ինքնիշխանության եւ տարածքային ամբողջականության նկատմամբ որեւէ նկրտումների զսպման, տարածաշրջանային ներառական ծրագրերի իրագործման եւ հարատեւ կայունության հաստատմանն ուղղված դիվանագիտական ջանքերի կարեւորությունը»,- ասված է ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ:

“Crossroads of Peace” project presented to Borrell - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan presented the "Crossroads of Peace” project to the EU High Representative for Foreign Affairs and Security Policy Josep Borrell.
At the meeting held in Skopje on November 29 the interlocutors also discussed security issues in the South Caucasus.
“Ararat Mirzoyan emphasized the importance of diplomatic efforts aimed at deterring any claims against territorial integrity and sovereignty of Armenia and implementation of regional inclusive programs and establishment of lasting stability,” the Armenian ministry said in a news release.