Բորելին ներկայացվել է «Խաղաղության խաչմերուկ» ծրագիրը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը ԵՄ արտաքին գործերի ու անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելի հետ հանդիպմանը ներկայացրել է «Խաղաղության խաչմերուկ» ծրագիրը:
Նոյեմբերի 29-ին Սկոպյեում կայացած հանդիպմանը քննարկվել են նաեւ Հարավային Կովկասում անվտանգության հարցերը։
«Արարատ Միրզոյանն ընդգծել է ՀՀ տարածքային ամբողջականության եւ ինքնիշխանության եւ տարածքային ամբողջականության նկատմամբ որեւէ նկրտումների զսպման, տարածաշրջանային ներառական ծրագրերի իրագործման եւ հարատեւ կայունության հաստատմանն ուղղված դիվանագիտական ջանքերի կարեւորությունը»,- ասված է ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ:

Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян представил проект «Перекресток мира» на встрече с верховным представителем ЕС по иностранным делам и политике безопасности Жозепом Боррелем.
На встрече, состоявшейся 29 ноября в Скопье, обсуждались также вопросы безопасности на Южном Кавказе.
«Арарат Мирзоян подчеркнул важность территориальной целостностиа и суверенитета Армении, ограничения любых амбиций в отношении территориальной целостности, а также реализации региональных инклюзивных программ и установления долгосрочной стабильности»,- говорится в сообщении МИД.