ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը կայցելի Երեւան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Բելառուսի արտգործնախարար Սերգեյ Ալեյնիկն այսօր ասել է, որ Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) Գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Տասմագամբետովը Մինսկում կազմակերպության գագաթնաժողովից հետո կայցելի Երեւան:
«Հեռախոսազրույց եմ ունեցել իմ հայ գործընկերոջ հետ, քննարկել ենք այդ թվում նաեւ այս հարցերը, որոշումների կայացման մեխանիզմները: Բոլոր որոշումները, որոնք այսօր կկայացվեն, միանգամայն լեգիտիմ են, կազմակերպության կանոններին եւ ընթացակարգերին համապատասխան: Որոշումներն ընդունվում են բոլոր անդամ երկրների համաձայնությամբ:
Մենք պայմանավորվեցինք, որ գագաթնաժողովի արդյունքներով ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը կայցելի Երեւան», -ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ Մինսկում ՀԱՊԿ գագաթնաժողովի շրջանակում լրագրողներին ասել է Սերգեյ Ալեյնիկը։
Նա նշել է, որ բոլոր որոշումները, որոնք կքննարկվեն պետությունների ղեկավարների կողմից, կփոխանցվեն հայ գործընկերներին.

Yerevan /Mediamax/. Foreign Minister of Belarus Sergei Aleynik said today that the Secretary General of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) Imangali Tasmagambetov will visit Yerevan after the organization’s summit in Minsk.
“I had a telephone conversation with my Armenian colleague. We discussed these issues and spoke about decision-making mechanisms. All the decisions that will be made today are completely legitimate, comply with the rules and procedures of the organization. Decisions are made with the consensus of all member states.
We agreed that the CSTO Secretary General will visit Yerevan based on the results of the summit,” Sergei Aleynik told reporters, according to RIA Novosti.
He noted that all the decisions that will be discussed by the heads of states will be conveyed to the Armenian partners.