Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովն այսօր ասել է, որ ռուսական կողմն ակնկալում է, որ «Հայաստանը կշարունակի աշխատանքը Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) շրջանակում»:
«Անկասկած, կարող ենք ափսոսանք հայտնել, որ վաղվա գագաթնաժողովին Հայաստանի բարձր մակարդակի մասնակցություն չի լինելու: Հուսով ենք՝ կլինի աշխատանքային, փորձագիտական մակարդակով մասնակցություն: Իհարկե, ակնկալում ենք, որ Հայաստանը կշարունակի իր աշխատանքը կազմակերպության շրջանակում»,- ասել է Դմիտրի Պեսկովը։
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը եւ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը տեղեկացրել են, որ չեն մասնակցելու Մինսկում կայանալիք ՀԱՊԿ նիստերին:

Kremlin expects Armenia to continue working within the CSTO - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Kremlin spokesperson Dmitry Peskov said today that the Russian side expects that “Armenia will continue working within the framework of the Collective Security Treaty Organization (CSTO).”
“Undoubtedly, we can express our regret that there will be no high-level participation of Armenia in tomorrow’s summit. We hope there will be participation at a working, expert level. Of course, we do expect that Armenia will continue its work within the framework of the organization,” Peskov said.
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, Foreign Minister Ararat Mirzoyan and Defense Minister Suren Papikyan informed that they will not attend the CSTO meetings in Minsk.