Նիկոլ Փաշինյանը չի մասնակցի ՀԱՊԿ գագաթնաժողովին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Բելառուսական կողմի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հեռախոսազրույցը Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հետ:
ՀՀ կառավարությունից հայտնել են, որ հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկվել են ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի՝ նոյեմբերի 23-ին Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում կայանալիք նիստի կազմակերպման հետ կապված հարցեր:
«Վարչապետ Փաշինյանը Բելառուսի նախագահին տեղեկացրել է, որ չի կարողանա մասնակցել նիստին եւ հույս հայտնել, որ ՀԱՊԿ գործընկերներն ըմբռնումով կվերաբերվեն այդ որոշմանը»,- ասված է կառավարության հաղորդագրության մեջ:

Пашинян не примет участия в саммите ОДКБ - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. По инициативе белорусской стороны состоялась телефонная беседа премьер-министра Армении Никола Пашиняна с президентом Беларуси Александром Лукашенко.
Пресс-служба правительства Армении сообщила, что в ходе беседы обсуждались вопросы, связанные с организацией 23 ноября в Минске заседания Совета коллективной безопасности ОДКБ,.
«Премьер-министр Пашинян проинформировал президента Беларуси, что не сможет участвовать в заседании, и выразил надежду, что партнеры по ОДКБ с пониманием отнесутся к этому решению», - говорится в сообщении.