Նիկոլ Փաշինյանը չի մասնակցի ՀԱՊԿ գագաթնաժողովին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Բելառուսական կողմի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հեռախոսազրույցը Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հետ:
ՀՀ կառավարությունից հայտնել են, որ հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկվել են ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի՝ նոյեմբերի 23-ին Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում կայանալիք նիստի կազմակերպման հետ կապված հարցեր:
«Վարչապետ Փաշինյանը Բելառուսի նախագահին տեղեկացրել է, որ չի կարողանա մասնակցել նիստին եւ հույս հայտնել, որ ՀԱՊԿ գործընկերներն ըմբռնումով կվերաբերվեն այդ որոշմանը»,- ասված է կառավարության հաղորդագրության մեջ:

Armenian PM not to attend CSTO summit - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. On the initiative of the Belarusian side, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan had a telephone conversation with President of Belarus Alexander Lukashenko.
Armenian government’s press office reports that during the telephone conversation, issues related to the organization of the CSTO Collective Security Council session to be held on November 23 in Minsk, the capital of Belarus, were discussed.
“Prime Minister Pashinyan informed the President of Belarus that he will not be able to participate in the session, expressing hope that the CSTO partners will understand this decision,” the government’s news release says.